X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest dobra wiadomość dla konsumentów. "Krótkotrwałe spożycie skażonych jaj nie szkodzi zdrowiu"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 13:27
- Spożycie jajka, w którym są pozostałości antybiotyków, nie jest niebezpieczne dla zdrowia. Natomiast gdyby to spożycie było długotrwałe, mogłoby wpłynąć na florę bakteryjną konsumenta. Takie wypadki niestety zdarzają się we wszystkich krajach unijnych - mówił w audycji "W samo południe" Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Audio
  • Jan Bondar o skutkach spożywania jaj zawierających pozostałości antybiotyków (W samo południe/Jedynka).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: meaofoto/shutterstock.com

Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej wydały w ubiegłym tygodniu decyzję administracyjną nakazującą wycofanie z obrotu partii jaj konsumpcyjnych z powodu skażenia ich antybiotykiem (lazalocyd). Chodzi o 4,3 mln sztuk jaj. 

Do tej sprawy odniósł się w audycji "W samo południe" Jan Bondar, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. - Stosowanie antybiotyków jest rzeczą naturalną. Jeśli odbywa się pod nadzorem lekarza weterynarii i stosuje się właściwe antybiotyki, to w zasadzie wszystko jest w porządku. Natomiast w tej konkretnej sprawie, trwa postępowanie - powiedział Bondar. - Nawet w hodowli, w której przestrzega się wszystkich zasad, mogą być przekroczone mikroskopijne pozostałości antybiotyków - dodał. 

Rzecznik GIS mówił również o głównych zagrożeniach po spożyciu produktów, w których są pozostałości wsponianych substancji. - Spożycie takiego jajka nie jest niebezpieczne dla zdrowia, ale gdyby to spożycie było długotrwałe, mogłoby wpłynąć na florę bakteryjną konsumenta. Takie wypadki niestety się zdarzają we wszystkich krajach unijnych. Średnio w UE odnotowuje się rocznie setki lub nawet tysiące podobnych zdarzeń - kontynuował gość radiowej Jedynki. 

W rozmowie poruszono także temat suplementów diety. - Przepisy dotyczące tych produktów są dość liberalne. Ich sprzedaż nie różni się niczym od sprzedaży ogórków. Jednak przeciętny konsument powinien się zastanowić, czy dane suplementy są mu potrzebne. Uważam, że najlepiej byłoby, aby skonsultował się z lekarzem - przekonywał Bondar. Według niego należy kupować produkty tych firm, które działają zupełnie legalnie. - Chodzi o to, aby były one łatwo identyfikowalne, miały swoją siedzibę itd. - podsumował rzecznik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, a w niej również o informacjach pozwalających zaplanować urlop. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jan Bondar (rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego)

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 12.12

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: wprowadzając e-recepty poprawiamy bezpieczeństwo pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 12:37
Wprowadzając e-recepty poprawiamy bezpieczeństwo pacjentów - powiedział w piątek w Siedlcach minister Łukasz Szumowski. Szef resortu zdrowia wystawił tam pierwszą e-receptę. Pacjentem, który ją otrzymał był prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.
rozwiń zwiń