X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Święcicki: Polska może zostać ukarana za łamanie praworządności

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:51
- Dynamika wydarzeń w Komisji Europejskiej była samoistna. Już przedtem zanosiło się, że takie postanowienie Komisja Europejska wyda - mówił w audycji "W samo południe" Marcin Święcki, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Audio
  • Marcin Święcki o praworządności w Polsce (W samo południe/Jedynka)
Marcin Święcicki w studiu PR1
Marcin Święcicki w studiu PR1Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej wyjaśniał, że Komisja Europejska najprawdopodobniej dostała sygnał, że rząd i prezydent nie zamierzają wycofywać się z niekonstytucyjnych działań dotyczących Sądu Najwyższego. 

- Sytuacja robi się niebezpieczna, dlatego że Trybunał Sprawiedliwości może w ogóle nie rozpatrywać wniosku. Może wydać decyzję wstępną, czyli wstrzymać wszelkie konsekwencje tej ustawy o Sądzie Najwyższym, a więc Polska będzie musiała się wstrzymać z obsadzaniem stanowisk, które się zwalniają w związku z wysłaniem części sędziów na emeryturę. Po trzecie jeśli komisja orzeknie, że ta ustawa jest sprzeczna z europejskimi zasadami niezależności sądownictwa i państwa prawa to Polska wtedy może dostać rozmaite kary - ostrzegał na antenie "Jedynki" Marcin Święcicki. 

Gość przypomniał, że będąc członkiem UE, powinniśmy stosować się do unijnego prawa.

- W bardzo wielu rzeczach musimy po prostu te przepisy stosować. Jak ich nie stosujemy to mogą nas jakieś kary spotkać - podsumował poseł największej partii opozycyjnej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marcin Święcicki (poseł Platformy Obywatelskiej)

Data emisji: 2.07.2018

Godzina emisji: 12.11

ras/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE rozpoczęła procedurę przeciwko Polsce za ustawę o Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:53
Postępowanie może się zakończyć pozwem do unijnego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Potwierdziły się tym samym nieoficjalne informacje Polskiego Radia sprzed kilku dni. Bruksela zakwestionowała przepisy odsyłające część sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Według Komisji to zagrożenie dla niezawisłości Sądu.  
rozwiń zwiń