Jakie będą skutki spotkania Trump-Putin w Helsinkach? "Prezydent USA może popełnić dyplomatyczne samobójstwo"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 13:38
- Na spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem, więcej może zyskać ten drugi. Prezydent USA może natomiast popełnić dyplomatyczne samobójstwo, akceptując aneksję Krymu - stwierdziła na antenie Jedynki dr Renata Nowaczyńska z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Audio
  • Dr Renata Nowaczyńska o spotkaniu Putin-Trump w Helsinkach (W samo południe/Jedynka)
Władimir Putin i Donald Trump
Władimir Putin i Donald TrumpFoto: Shutterstock

Spotkanie Władimira Putina i Donalda Trumpa w Helsinkach zbliża się wielkimi krokami. O przewidywanych scenariuszach, które mogą wydarzyć się 16 lipca w stolicy Finlandii mówiłana antenie Jedynki dr Renata Nowaczyńska z Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Z punktu widzenia poprzednich spotkań to wydaje się mocno improwizowane. Można powiedzieć, że stronie Rosyjskiej bardziej zależy na tym spotkaniu, bo ma więcej do ugrania. Co więcej Donald Trump swoim zachowaniem zarówno na szycie NATO, jak i w czasie wizyty w Wielkiej Brytanii, pokazuje jak bardzo ułatwia sprawę Putinowi. Wydaje mi się, że to właśnie on wyjdzie z tego spotkania zwycięsko - powiedziała Renata Nowaczyńska.

Gość Jedynki zapytana o to, czy Trump zaakceptuje aneksję Krymu w imię obietnic Putina, powiedziała, "że istnieje takie niebezpieczeństwo". - Jeżeli tak się stanie, to prezydent USA popełni największe samobójstwo dyplomatyczne w historii tego kraju po II wojnie światowej - dodała Nowaczyńska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Gość: dr Małgorzata Nowaczyńska (Uniwersytet Szczeciński)

Data emisji: 14.07.2018

Godzina emisji: 12.32

koz/kh

Czytaj także

Rosja: Kreml oczekuje poprawy relacji z USA po szczycie w Helsinkach

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 21:23
Doradca prezydenta Rosji Siergiej Uszakow poinformował w piątek o oczekiwaniach strony rosyjskiej dotyczących spotkania Władimira Putina i Donalda Trumpa w Helsinkach, akcentując nadzieję na poprawę relacji i współpracę w różnych dziedzinach.
rozwiń zwiń