X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wicemarszałek Sejmu: proponowana data referendum konstytucyjnego jest niefortunna

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:30
- W gruncie rzeczy prezydentowi chodzi o wzmocnienie swojej pozycji - powiedziała w audycji "W samo południe" Barbara Dolniak. Posłanka Nowoczesnej rozmawiała z Krzysztofem Grzesiowskim o proponowanych przez głowę państwa pytaniach, które miałyby się znaleźć w konstytucyjnym referendum.
Audio
  • Barbara Dolniak o referendum konstytucyjnym (W samo południe/Jedynka)
Barbara Dolniak
Barbara DolniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wicemarszałek Sejmu odniosła się do kontrowersji, jakie budzi prezydencka propozycja dziesięciu pytań, które zostałyby zadane w referendum w sprawie zmiany konstytucji. Miałoby ono się odbyć 11 listopada tego roku i już sama ta data budzi dyskusje polityków. - To dla Polaków wyjątkowy dzień. Stulecie odzyskania niepodległości. Wszyscy powinniśmy się skupić na pamięci o tym wydarzeniu. W przeciwnym razie 11 listopada stanie się elementem kampanii wyborczej - mówiła Barbara Dolniak.

W referendum miałoby paść pytanie o zmianę systemu politycznego kraju z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki. Posłanka Nowoczesnej wskazuje, że ta kwestia interesuje prezydenta Andrzeja Dudę najbardziej, a w obecnej konstytucji jest mowa o tematach zawartych we wszystkich pozostałych pytaniach. - Tematy jak 500+, prawa do emerytury, ochrony zdrowia, ochrony pracy czy rolnictwo są ujęte w konstytucji. Wystarczy, żeby tę konstytucję stosować - powiedziała Wicemarszałek Sejmu.

Posłanka skomentowała też fakt, że Platforma Obywatelska cofnęła swoje poparcie w wyborach na prezydenta Wrocławia dla Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Tej kandydatury Nowoczesna "nie przyjmowała". - Platforma znała nasze stanowisko od początku - mówiła Barbara Dolniak.

Obie partie zawiązały niedawno Koalicję Obywatelską i z jej ramienia wystawią kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych. Cofnięcie poparcia Ujazdowskiemu oznacza, że swojego kandydata zaproponuje Nowoczesna. - Ta zmiana pokazuje, że Koalicja Obywatelska jest porozumieniem dwóch ugrupowań. Potrafimy rozmawiać i słuchać siebie nawzajem. - powiedziała Barbara Dolniak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Barbara Dolniak (Nowoczesna)

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 12.12

msze/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 12:17
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw, m.in. podlaskiego, podkarpackiego i lubelskiego, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu i burzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne ostrzeżenia IMGW: intensywne deszcze oraz burze

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 18:29
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami, które mogą wystąpić w większej części kraju. Szczególne uważni powinni być mieszkańcy Śląska i Małopolski.
rozwiń zwiń