X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Skurkiewicz o sporze wokół Westerplatte: jest to naprawdę przykra i smutna sytuacja

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 13:03
- Trudno mi zgłębić, co ma na myśli prezydent Adamowicz. Proszę pamiętać, że Westerplatte to był też skrawek polskiej wolności w czasach, gdy mieliśmy Wolne Miasto Gdańsk - powiedział gość audycji "W samo południe", wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.
Audio
  • Wojciech Skurkiewicz o sporze wokół Westerplatte (W samo południe/Jedynka)
Wojciech Skurkiewicz
Wojciech SkurkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie zaprosił wojska na uroczystości związane z rocznicą rozpoczęcia drugiej wojny światowej na Westerplatte - poinformował w czwartek na konferencji prasowej szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Wokół uroczystości rozgorzał spór. - Powiem, że nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, by tam wojska nie było - powiedział gość Jerzego Jachowicza. - Westerplatte jest nierozerwalnie związane z polskim wojskiem. WP zawsze uczestniczyło w uroczystościach przy okazji obchodów wybuchu II wojny światowej. To przykra sytuacja, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie widzi możliwości, czy też nie chce zaprosić wojska do udziału w tych uroczystościach - podkreślił wiceszef MON.

Wojciech Skurkiewicz odniósł się też do słów prezydenta Gdańska, który powiedział, że "nie życzy sobie, by ktokolwiek pisał scenariusz tych uroczystości" - Nikt nie chce pisać scenariusza - powiedział polityk. - Ten scenariusz jest od szeregu lat niezmienny. I choć mam wielki szacunek do skautingu, to jeżeli prezydent Adamowicz pisze wprost, że on dopuszcza możliwość asysty honorowej złożonej tylko z harcerzy, to dla mnie jest to sytuacja niezrozumiała. Zarówno jako dla wiceministra obrony narodowej, jak i polityka. Trudno mi zgłębić, co ma na myśli prezydent Adamowicz. Proszę pamiętać, że Westerplatte to był też skrawek polskiej wolności w czasach, gdy mieliśmy Wolne Miasto Gdańsk – dodał wiceszef MON.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Wojciech Skurkiewicz (Wiceminister MON)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 12.13

tjak/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Józef Kasprzyk: sprawę rozwiązania marszu trzeba dokładnie wyjaśnić

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 13:30
- Sprawę rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego powinna być dokładnie wyjaśniona - powiedział na antenie Jedynki Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: oceniajmy policję przez pryzmat jej codziennej służby

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 20:04
- Polska policja działa w bardzo trudnych warunkach politycznych, bo niestety co jakiś czas władza sięga do narzędzi policyjnych, by realizować swoje partykularne interesy – mówił w audycji "Kulisy spraw” dr Łukasz Kister z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń