X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie zmiana ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu? "Prowadzimy rozmowy"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 13:21
- Jest to na pewno jeden z tematów kuluarowych rozmów, które prowadzimy między sobą, ja też je prowadzę - mówił na antenie radiowej Jedynki o zmianie ordynacji w wyborach parlamentarnych prof. Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Senator PiS potwierdził, że ws. zmiany ordynacji do polskiego parlamentu prowadzone są "rozmowy kuluarowe" (Jedynka/W samo południe)
Prof. Jan Żaryn
Prof. Jan ŻarynFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Andrzej Duda zawetował nową ordynację do Parlamentu Europejskiego. Zmiany przygotowane przez PiS zakładają, że w każdym z okręgów wybieranych będzie co najmniej 3 europosłów. Weto oznacza, że nowelizacja wraca do Sejmu, który może odrzucić sprzeciw prezydenta, ale już 3/5 głosów.

Prowadzący Jerzy Jachowicz spytał, czy partia rządząca przygotowuje ustawę zmieniającą ordynację wyborczą do polskiego sejmu i senatu.

- Wydaje mi się, że nie, chociaż nie będę tutaj robił za osobę więcej wiedzącą, niż wiem. Chociaż z drugiej strony jest to na pewno jeden z tematów kuluarowych rozmów, które prowadzimy między sobą, ja też je prowadzę - mówił Jan Żaryn.

Senator opowiedział o pomyśle dotyczącym ordynacji i Polonii na całym świecie. - Ja jestem bardzo zainteresowany, biorąc pod uwagę fakt, że Senat jest izbą, która opiekuje się Polonią i Polakami na wschodzie, żeby tak zmienić ordynację wyborczą, żeby wprowadzić okręgi poza państwem polskim - zaznaczył polityk.

- Widzę to w ten sposób - utworzyć można byłoby co najmniej 4 lub 5 okręgów na terenie globu ziemskiego i reprezentanci tychże okręgów znaleźliby się w senacie, 5 osoby mogłoby już stworzyć koło i być tą siłą oddziaływającą na nas jako na kraj z perspektywy potrzeb wielkiej Polonii, która znajduje się poza granicami Polski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Prof. Jan Żaryn (senator Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 17.08.2018

Godzina emisji: 12.12

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Karczewski: nowelizacja ordynacji do PE daje lepszą reprezentacje okręgów wyborczych

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 16:09
- Nowela Kodeksu wyborczego dot. ordynacji do PE jest bardziej sprawiedliwa, pozwala na bardziej demokratyczne głosowanie na kandydatów; nowelizacja nie jest zrobiona dla PiS, tylko, by była lepsza reprezentacja z okręgów - powiedział w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń