Władimir Putin na ślubie Karin Kneissl: to wydarzenie polityczne, nie towarzyskie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 13:41
- Nie jest to na tyle zażyła znajomość, żeby Kneissl zapraszała "swojego przyjaciela Władimira Putina na swój slub - powiedział Michał Kędzierski, gość audycji "W samo południe"
Audio
  • Michał Kędzierski o wizycie Władimira Putina w Austrii (W samo południe/Jedynka)
Minister Karin Kneissl oraz prezydent Władimir Putin
Minister Karin Kneissl oraz prezydent Władimir PutinFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Już w sobotę 18 sierpnia w Austrii odbędzie się ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Jeszcze w ubiegłym roku polityk zaprosiła na tę szczególną uroczystość Władimira Putina. Prezydent Rosji oświadczył, że na ślubie się pojawi. Mówi się, że na ślubie ma pojawić się również kanclerz Austrii Sebastian Kurz oraz inni, ważni, austriaccy politycy. 

Pytany, czy ślub zamiast wydarzenia towarzyskiego, stał się wydarzeniem politycznym, Michał Kędzierski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych odpowiedział, że "na pewno obecność Putina ma klarowny wymiar polityczny". - Cały tydzień zajęło dziennikarzom ustalenie, jak dobrze znają się Władimir Putin i Karin Kneissl. Okazało się, ze znają się od 2001 roku. Tak naprawdę była to kurtuazyjna okazja, poznali się mimochodem, Putinowi przedstawiane były kolejne osoby, m.in. Karin Kneissl - powiedział gość "W samo południe".

- Nie ma zażyłej relacji między nimi, więc eksperci są zgodni, że to ma czysty kontekst polityczny. - Nie jest to na tyle zażyła znajomość, żeby Kneissl zapraszała "swojego przyjaciela Władimira Putina na swój ślub" - dodał.

Więcej o wizycie Władimira Putina w Rosji i Niemczech w dalszej części audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Piotr Pogorzelski

Gość: Michał Kędzierski (Centrum Inicjatyw Międzynarodowych)

Data emisji: 18.08.2018

Godzina emisji: 12.22

tjak/kh


Czytaj także

Krytyka Niemiec ze strony Donalda Trumpa. „Mocno współgrają z Rosją”

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:46
– Kupowanie przez Niemcy gigantycznych ilości surowców energetycznych od Rosji, głównie gazu, jest dozbrajaniem tego państwa – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. W audycji „7x24” podsumowanie najważniejszych wydarzeń politycznych minionego tygodnia, w tym szczytu NATO, który w dniach 11-12 lipca odbył się w Brukseli.
rozwiń zwiń