X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Działacz opozycyjny w PRL: pielęgnujmy idee "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 16:04
- Narodziny "Solidarności" są najwspanialszym kwiatem w ogrodzie naszej wolności, w dokonaniach współczesnej historii Polski po II wojnie światowej. Musimy pielęgnować to, dbać o idee "Solidarności" - powiedział Andrzej Rozpłochowski na antenie Jedynki. Działacz opozycyjny z czasów PRL mówił o dorobku.
Audio
  • Działacz opozycyjny w PRL: pielęgnujmy idee "Solidarności" (W samo południe/Jedynka)
Solidarność
SolidarnośćFoto: IAR/Łukasz Kowalski

W Gdańsku rozpoczęły się uroczystości z okazji rocznicy podpisania porozumienia sierpniowego. Po niemal czterdziestu latach po tym wydarzeniu pojawiają się pytania o dziedzictwo "Solidarności". - To była idea pragnienia życia godnego i bycia człowiekiem wolnym, człowiekiem odważnym, takim, który pomoże słabszemu, a przeciwstawi się silniejszemu - powiedział Andrzej Rozpłochowski.

Opozycjonista z czasów PRL podkreślił, że "Solidarność" narodziła się 17 września 1980 roku, czyli w rocznicę agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. - Dziedzictwo narodzenia się "Solidarności" pokazało, że nasz naród nie dał się zniewolić w sowieckiej strefie okupacyjnej - czym w rzeczywistości był PRL - powiedział Andrzej Rozpłochowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gośćie: Andrzej Rozpłochowski (współtwórca śląskiej "Solidarności")

Data emisji: 31.08.2018

Godzina emisji: 12.15

msze/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rocznica Porozumień Sierpniowych. "Determinacja wśród stoczniowców była ogromna"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 14:11
- Władza zdawała sobie sprawę, że przegrywa. Tej fali nie dało się zatrzymać - powiedział historyk prof. Wiesław Wysocki z UKSW. Mija 38 lat od podpisania w sali BHP Stoczni Gdańskiej Porozumień Sierpniowych, które pozwoliły na powstanie NSZZ "Solidarność" - pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. 
rozwiń zwiń