Studenci odczują reformę szkolnictwa wyższego? Przewodnicząca NZS komentuje

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 13:16
- Reforma uczelni wyższych dla samych studentów niewiele wniesie. Na pewno zmniejszyły się liczby przyjęć, co sprawi, że te studia będą faktycznie elitarne - mówiła w audycji "W samo południe" Patrycja Serafin, przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów. 
Audio
  • Patrycja Serafin o zmianach w szkolnictwie wyższym (W samo południe/Jedynka)
Patrycja Serafin w studiu Jedynki
Patrycja Serafin w studiu JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek studenci rozpoczęli rok akademincki. Na studia udało się ponad milion osób. O zmianach w szkolnictwie wyższym mówiła Patrycja Serafin, przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów. 

- Reforma uczelni wyższych dla samych studentów niewiele wniesie. Na pewno zmniejszyły się liczby przyjęć, co sprawi, że te studia będą faktycznie elitarne. Wedle nowego przelicznika jeden wykładowca przypada na 12-13 studentów - powiedziała Patrycja Serafin.

Przewodnicząca mówiła też o roli studentów w tworzeniu nowej ustawy. - Ktoś, kto nie wiedział o konsultacjach dotyczących reformy musiał albo nie chodzić na uczelnię albo nie mieć internetu. Informacje o tym były wszędzie. Był również kokurs na postulaty do ustawy. Niektóre z tych postulatów zostały uwzględnione. Na przykład obowiązkowe żłobki dla młodych matek na uczelniach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Patrycja Serafin (przewodnicząca Niezależnego Zrzeszenia Studentów)

Data emisji: 01.10.2018

Godzina emisji: 12.14

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: żadna dyscyplina naukowa w Polsce nie zostanie zlikwidowana

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 10:30
- Nauka nie lubi rewolucji. Jest to obszar, w którym zmiany powinny być przeprowadzane wolniej i w przemyślany sposób - mówił w radiowej Jedynce wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller.
rozwiń zwiń