Marcin Porzucek: chcemy pokazać, że mamy program, który może zmienić Piłę

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 14:46
- To będzie druga próba i trudna, ale myślę, że uzyskam pierwszy wynik – mówił na antenie radiowej Jedynki w audycji "W samo południe" poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek, który w wyborach samorządowych kandyduje na prezydenta Piły.
Audio
  • Marcin Porzucek o kandydowaniu na urząd prezydenta Piły (W samo południe/Jedynka)
Marcin Porzucek, poseł PiS
Marcin Porzucek, poseł PiSFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Parlamentarzysta po raz drugi ubiega się o najważniejszy urząd w Pile. Znów jego głównym konkurentem jest Piotr Głowski, z którym jesienią 2014 r. przegrał w pierwszej turze.

- Cztery lata temu po raz pierwszy startowałem w wyborach na prezydenta Piły. Wtedy kandydowałem jako radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Uzyskałem drugi wynik, a myślę, że teraz uzyskam pierwszy. To niewątpliwie będzie trudna próba, ale to jest też pokazanie, że PiS jest w stanie przedstawiać kandydatów i program, który może zmienić Piłę – podkreślał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Marcin Porzucek podczas audycji odniósł się do jednej ze swoich niedawnych wypowiedzi, w której stwierdził, że jako prezydentowi Piły, który może liczyć na konkretne wsparcie rządowe, będzie mu łatwiej realizować pomysły i projekty dla Piły. – Obecny prezydent nie jest specjalnie zainteresowany korzystaniem z wielu programów PiS. Przykładem choćby Mieszkanie plus. Jeżeli nie chce współpracować w tym zakresie z rządem, to trudno mówić, że on może współpracować, bo on w wielu aspektach tej współpracy nie chce – mówił poseł.

Więcej w całym nagraniu rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Marcin Porzucek (poseł Prawa i SPrawiedliwości)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 12.15

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak