Rzecznik Komendy Głównej: pomimo akcji protestacyjnej nie zabraknie policjantów na drogach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:47
- Nie będzie problemów z zabezpieczeniem Marszu Niepodległości ani liczbą funkcjonariuszy na drogach w trakcie akcji "Znicz" – zapewniał insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, który był gościem programu "W samo południe" na antenie radiowej Jedynki. 
Audio
  • Insp. Mariusz Ciarka o akcji Znicz i Marszu Niepodległości (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Policja.gov.pl

W środę od godziny 6.00 trwa policyjna akcja "Znicz 2018", którą funkcjonariusze organizują co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych. Jej celem jest m.in. zmniejszenie korków na zatłoczonych drogach, kontrola stanu samochodów, sprawdzenie trzeźwości kierowców, a także rozładowywanie ruchu w okolicach cmentarzy.

- W zależności od dnia, na drogach będzie od 4 do 6 tys. policjantów, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej czy żandarmerii. Wszystkim służbom zależy, by był to czas bezpieczny dla nas. Dlatego warto przygotować się do podróży. Nie chodzi tylko o nasz samochód – nie wyobrażam sobie, żeby za kierownicę wsiadła osoba niewyspana, czy taka, która dzień wcześniej piła – mówi insp. Mariusz Ciarka.

Liczba policjantów na drogach jest ważna w kontekście trwającego protestu mundurowych, którzy w tym "gorącym" okresie zdecydowali się pójść na urlop. Jak donosił "Dziennik Łódzki", taka sytuacja miała miejsce m.in. w garnizonie łódzkim. Tam na L4 miało pójść 300 policjantów. Łącznie, w garnizonie jest ich 6000.

- Policjanci, a w zasadzie policyjne związki zawodowe, rozpoczęły akcję protestacyjną. Teraz są to m.in. zwolnienia lekarskie. Ciągłość służby zostanie zapewniona – twierdził rzecznik KG Policji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz 

Gość: insp. Mariusz Ciarka (rzecznik Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 12.11

/abi


Czytaj także

KGP: w ramach akcji "Znicz" na drogi wyjedzie prawie 6 tys. policjantów

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 09:11
Prawie 6 tys. policjantów ma wyjechać w środę na drogi w ramach akcji "Znicz". Policjantów będą wspierać funkcjonariusze straży granicznej, żandarmerii wojskowej i inspekcji transportu drogowego. Tak, jak rok temu w poprawę bezpieczeństwa na drogach włączą się duchowni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa akcja "Znicz". Wypadki i utrudnienia na drogach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 20:00
Więcej patroli policji na drogach i zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy. Policja w środę rozpoczęła akcję "Znicz" i jak co roku apeluje o rozwagę za kierownicą. 
rozwiń zwiń