X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Sławomir Sowiński: następuje zmiana politycznego klimatu. To niepokojący symptom dla PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 13:54
- Wyniki drugiej tury pokazują, że w pewnej części byłych miast wojewódzkich następuje zmiana pewnego politycznego klimatu. To bardzo niepokojący symptom dla polityków Prawa i Sprawiedliwości – powiedział na antenie radiowej Jedynki w audycji "W samo południe" dr Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Audio
  • Dr Sławomir Sowiński podsumowuje drugą turę wyborów samorządowych w Polsce (W samo południe/Jedynka)
dr Sławomir Sowiński, politolog z UKSW
dr Sławomir Sowiński, politolog z UKSWFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Druga tura wyborów okazała się słaba dla kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. Przegrali nie tylko wspierani przez PiS pretendenci w Gdańsku, Krakowie i Kielcach, gdzie toczyła się najważniejsza walka, ale także ci walczący o najważniejszy urząd w byłych miastach wojewódzkich – Nowym Sączu, Siedlcach czy Radomiu.

- Druga tura okazała się nie tyle dogrywką, co drugim, bardzo zaskakującym politycznym meczem. Dlatego, że główną stawką w ogólnopolskiej perspektywie była batalia przede wszystkim o te średniej wielkości miasta, które miały kiedyś status wojewódzkich. One były do tej pory matecznikiem PiS i w jakimś sensie dały tej partii sukces w 2015 r., a teraz wiele wskazuje na to, że politycznie albo zostały stracone, albo nie zostały zdobyte – podkreślił dr Sławomir Sowiński.

Zdaniem politologa jest to sygnał, że bardzo szybko zmieniają się trendy wyborcze. – Mamy do czynienia z pewną nową dynamiką polityczną. Obóz PiS może powiedzieć, że statystycznie wybory wygrał, ale w polityce poza statystyką ważna jest właśnie ta dynamika. Bo te same fakty i wydarzenia, które jeszcze wczoraj wyborcy traktowali albo poważnie, albo przejmowali się nimi, za chwilę potrafią budzić irytację, niepokój albo znudzenie. Dlatego wyniki drugiej tury pokazują, że w pewnej części byłych miast wojewódzkich następuje zmiana pewnego politycznego klimatu. To bardzo niepokojący symptom dla polityków Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczył dr Sławomir Sowiński.

Więcej w całym nagraniu rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: dr Sławomir Sowiński (politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 12.15

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak