X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik KSP: prezydent Warszawy nie pytała o gotowość policji do zabezpieczenia Marszu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 13:20
- Biorąc po uwagę powagę sytuacji, pamiętajmy o tym, że mówimy o obchodach najważniejszego dnia w ostatnich latach na terenie naszego kraju. Powinien być kontakt na linii pani prezydent - Komendant Stołeczny Policji. Nie było takich pytań. Pani prezydent nie miała świadomości, na jakim etapie przygotowań jesteśmy - powiedział na antenie Jedynki rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.
Audio
  • Sylwester Marczak (KSP): Policja była gotowa, aby zabezpieczyć Marsz Niepodległości (W samo południe/Jedynka)
Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak
Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała we środę organizacji Marszu Niepodległości. Kilka godzin później prezydent Andrzej Duda poinformował, że zostanie zorganizowany wspólny marsz biało-czerwony o charakterze uroczystości państwowych. 

Zakazując Marszu Niepodległości Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że jej decyzja została podjęta w oparciu na sygnałach ze strony policji. Dla Sylwestra Marczaka jest to "duże zaskoczenie" i "nie wie, skąd takie sygnały miałyby pochodzić". Zwrócił też uwagę, że mówiąc o problemach policji w związku z obchodami 11 listopada prezydent Warszawy "opiera się tylko i wyłącznie na doniesieniach medialnych, które z kolei bardzo często powołują się na źródła anonimowe".

Jak powiedział policjant, to Komendant Stołecznej Policji dowodzi zabezpieczeniom związanym z Marszem Niepodległości i tylko on "ma pełnię informacji związanych z tym jak będą wyglądały". - Pani prezydent nie miała kontaktu z Komendantem Stołecznym Policji. Nie wnioskowała o te najważniejsze informacje - powiedział Sylwester Marczak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Sylwester Marczak (rzecznik Komendy Stołecznej Policji)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 12.12

IAR/msze/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja: decyzja o zakazie zaskoczeniem, nie była z nami konsultowana

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 17:06
- Nie było z nami żadnych rozmów ze strony prezydent Warszawy o zakazaniu Marszu Niepodległości, nie było też pytań co do możliwości zabezpieczenia z naszej strony. Informacja jest dla nas ogromnym zaskoczeniem – poinformował kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.
rozwiń zwiń