X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: decyzję o organizacji marszu prezydent powinien ogłosić wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 13:47
- Zakaz organizacji marszu to decyzja polityczna. Pani prezydent chce, żeby komunikat, który pójdzie w świat, był taki: "zatrzymałam pochód faszystów i neonazistów" – stwierdził dr Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego, gość audycji "W samo południe".
Audio
  • dr Bartłomiej Biskup o decyzjach ws. Marszu Niepodległości (W samo południe/Jedynka)
dr Bartłomiej Biskup
dr Bartłomiej BiskupFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czwartek sąd uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ws. zakazu organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, współtworzone przez m.in. Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy. Prezydent Warszawy zapowiedziała już, że ratusz będzie się odwoływać od decyzji sądu okręgowego. 

- Zakaz organizacji marszu jest decyzją, która sytuuje się na osi sporu koalicji rządowej z opozycją. Krzysztof Żuk, który odwołał marsz równości w Lublinie miał ku temu przesłanki, a jednak są uchylił jego decyzję. Hanna Gronkiewicz-Waltz ich nie miała – stwierdził ekspert i dodał: - Pani prezydent skorzystała na niejednoznacznej postawie rządu, który chciał ogłosić swój marsz, jednak tego nie zrobił. To wahanie dało okazję do politycznego rozegrania tego święta.

Bartłomiej Biskup zaznaczył też, że według niego decyzję o organizacji marszu rząd powinien ogłosił dużo wcześniej. - Gdyby pół roku temu rząd zadeklarował, że prezydent robi marsz, byłaby inna pozycja negocjacyjna.  Większość Polaków chciałaby na kilka dni zostawić nabrzmiały konflikt polityczny. Polakom należy się wspólne świętowanie – podsumował gość.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: dr Bartłomiej Biskup (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 09.11.2018

Godzina emisji: 13:40

pz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak