X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Sadowski: potrzebny jest stabilny system emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 13:07
- Polakom potrzebna jest wiara w to, że system emerytalny nie będzie się często zmieniał. Ta ustawa pokazuje jednak, że jest możliwość wprowadzania kolejnych zmiennych - mówił w audycji "W samo południe" Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha.
Audio
  • Andrzej Sadowski ws. noweli o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS (W samo południe/Jedynka)
Andrzej Sadowski
Andrzej SadowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trybunał Konstytucyjny odroczył do środy orzeczenie w sprawie nowelizacji dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. Od 2019 r. miałoby nastąpić zniesienie limitu powyżej którego najlepiej zarabiający nie płacą obecnie składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Andrzej Sadowski zwrócił uwagę, że wprowadzono to dlatego, że zgodnie z deklarowaną zasadą - im więcej płacisz tym więcej dostajesz, w pewnym momencie zobowiązania z tytułu wyższego podatku od pracy mogłyby być poważnym problemem dla ZUS i po prostu nierealizowane.

- To było też zabezpieczenie w drugą stronę, dla samego ZUS, a nie ochrona przed wyższymi składkami - podkreślił gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Andrzej Sadowski (ekonomista z Centrum im. Adama Smitha)

Data emisji: 13.11.2018

Godzina emisji: 12.12

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

TK zajmie się zniesieniem limitu składek na ZUS. Ekspert: biznes czeka na ten wyrok

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 09:32
Trybunał Konstytucyjny zajmie się dziś ponownie zniesieniem limitu składek na ZUS. Sędziowie zrobią to na wniosek prezydent. Przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej regulacje znoszą limit rocznego przychodu 30 przeciętnych pensji, powyżej którego zarabiający najlepiej są zwolnieni z płacenia składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Na ten wyrok niecierpliwie czeka polski biznes - mówi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń