X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: rzucenie palenia ma sens, bo wydłuża nam życie, nawet jak się pali 20, 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 13:28
- Nawet rzucając palenie w wieku 60 lat, mamy szansę je wydłużyć o trzy lata. Gra jest warta świeczki - mówiła w audycji "W samo południe" Magdalena Cedzyńska z poradni pomocy palącym Centrum Onkologii w Warszawie.
Audio
  • Magdalena Cedzyńska o Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu (W samo południe/Jedynka)
Magdalena Cedzyńska w studiu radiowej Jedynki
Magdalena Cedzyńska w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusinski/Polskie Radio

Dziś jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Problem ten dotyczy niemal co trzeciego Polaka. 

- W latach 80. W grupie dorosłych mężczyzn paliło 70 proc. a w tej chwili pali co trzeci mężczyzna, to widzimy duży spadek i to jest znaczny postęp. W przypadku kobiet sprawa jest bardziej skomplikowana, pali ich mniej, bo co piąta kobieta, ale wyniki badań pokazują, że trudniej im rzucić palenie - mówił gość audycji.

Magdalena Cedzyńska odniosła się również do kampanii, w których zniechęca się do palenia. - Jednym z  elementów walki z paleniem są dobre kampanie. Jednak musimy pamiętać, że na każdego palacza działa coś innego. Na niektórych zakazy nie działają, dlatego państwa wprowadzają szereg działań np. regulują cenę, a to najsilniejszy motywator dla palaczy, ale mamy także ostrzeżenia zdrowotne, pomoc dla palaczy, gdzie grupa terapeutów pomaga rzucić palenie - stwierdziła. 

- Jak mamy wysoką motywację, to samo rzucenie palenia nie jest takie trudne, natomiast trudne jest potem utrzymanie tej abstynencji, dlatego, że przez lata palenia wpisuje się ono w naszą rutynę życiową, w nasze rytuały - powiedziała.

- Rzucenie palenia ma sens, nawet jak się pali 20, 30 lat, bo rzucenie papierosów w każdym wieku wydłuża nam życie. Nawet rzucając palenie w wieku 60 lat, mamy szansę je wydłużyć o trzy lata. Gra jest warta świeczki - mówiła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

*** 

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Magdalena Cedzyńska (poradnia pomocy palącym Centrum Onkologii w Warszawie)

Data emisji: 15.11.2018

Godzina emisji: 12.15

dn/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak