X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Kasprzyk o 11 listopada: obchody tego dnia były godne, radosne i dumne

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 12:59
- Wszyscy weterani wystosowali apel do młodzieży, który da się sprowadzić do jednego zdania: przekażcie dar niepodległości następnym pokoleniom - mówił na antenie radiowej Jedynki w audycji "W samo południe" Jan Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Audio
  • Jan Kasprzyk o świętowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (W samo południe/Jedynka)
Jan Józef Kasprzyk
Jan Józef KasprzykFoto: Wojciech Kusinski/Polskie Radio

Mija 20. rocznica od kiedy Jan Kasprzyk został prezesem Związku Piłsudczyków. Z tej perspektywy gość audycji ocenił 11 listopada, kiedy Polacy świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- To święto nas połączyło, zwłaszcza tych, którzy chcieli okazać radość z tego, że odzyskaliśmy sto lat temu niepodległość, także tych, którzy chcieli podziękować weteranom, kombatantom za to, że o tę wolność walczyli, a także oddać hołd poległym. Obchody tego dnia były godne, radosne i dumne - przyznał Kasprzyk.

Setną rocznicę świętowali również sami kombatanci i weterani. - Apogeum działań, które podjęliśmy na obchody tej rocznicy, odbyło się we wrześniu. Zorganizowaliśmy światowy zjazd weteranów walk o niepodległość. To była największa tego typu uroczystość po II wojnie światowej. Do Warszawy na nasze zaproszenie przybyli kombatanci z całego świata, bo z 14 krajów, 4 kontynentów, często byli pierwszy raz od opuszczenia Polski po 1939 roku - wspomniał gość audycji.

- Bardzo ważne podczas tego zjazdu było przekazanie testamentu II RP młodemu pokoleniu, bo wszyscy weterani wystosowali apel do młodzieży, który da się sprowadzić do jednego zdania: przekażcie dar niepodległości następnym pokoleniom. Także fizycznie ten testament został wręczony przedstawicielom młodego pokolenia. Historia się nie skończyła, ona trwa, a łańcuch pokoleń jest nieprzerwany - powiedział Jan Kasprzyk.

Odniósł się również do zbliżającej się rocznicy obchodów 13 grudnia 1981 roku oraz rocznicy obrad Okrągłego Stołu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Goście: Jan Józef Kasprzyk (szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych)

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 12.13

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cały świat świętuje z Polską 100-lecie odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 18:03
Iluminacje na mostach, budynkach czy stadionach - tysiące miejsc na całym świecie zostało podświetlonych na biało-czerwono by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrafimy pięknie korzystać z niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 13:05
Setna rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do wspólnego świętowania. Okazuje się jednak, że często nie chcemy, a może nie potrafimy wspólnie świętować. 
rozwiń zwiń