X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Soboń: gdyby nie ustawa, bylibyśmy zawsze tylko użytkownikami wieczystymi

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:52
- Gdybyśmy płacili nadal użytkowanie wieczyste, to płacilibyśmy je w nieskończoność. Bo wbrew temu, jak sobie pewnie niektórzy wyobrażają, jego się nie spłaca. To nie jest tak, że im dłużej płacimy, tym prawie żeśmy tę właśność spłacili i stajemy się właścicielami - powiedział na antenie Jedynki Artur Soboń. Wiceminister inwestycji i rozwoju mówił o rezygnacji z użytkowania wieczystego.
Audio
  • Artur Soboń: użytkowanie wieczyste płacilibyśmy w nieskończoność (W samo południe/Jedynka)
Wiceminister Artur Soboń
Wiceminister Artur SobońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od stycznia 2019 roku rozpocznie się proces rezygnacji z użytkowania wieczystego. Ustawa "przekształceniowa" jest elementem planu mieszkaniowego Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszy krok dotyczy 2,5 miliona ludzi, którzy dzisiaj są właścicielami domów i jednocześnie użytkownikami wieczystymi gruntów. - Kolejnym krokiem będzie likwidacja użytkowania wieczystego systemowo, w ogóle dla wszystkich innych terenów - powiedział Artur Soboń.

Wiceminister inwestycji i rozwoju podkreślił, że "każdy, kto jest użytkownikiem wieczystym gruntu, a właścicielem mieszkania, nie musi robić nic". Taka osoba 1 stycznia w przyszłym roku "stanie się automatycznie właścicielem gruntu przynależnego do jego domu czy mieszkania". 

Artur Soboń podkreślił jednak, że "cała operacja musi być sfinalizowana w formie wpisu go księgi wieczystej". W związku z tym osoba, która co roku płaciła za użytkowanie wieczyste "otrzyma z samorządu, albo skarbu państwa tak zwane zaświadczenie". Będzie w nim zapisana wysokość opłaty jaką powinien ponosić.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 26.11.2018

Godzina emisji: 12.15

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Soboń: 300 lokalizacji w Polsce dla programu "Mieszkanie Plus"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 08:53
- Zależy nam, żeby budowało się w Polsce więcej mieszkań i żeby były one tańsze - powiedział w radiowej Jedynce wiceminister rozwoju i inwestycji Artur Soboń.
rozwiń zwiń