X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie pytać o zgodę przełożonych, ale od razu działać". Porozumienie ws. walki z nowymi narkotykami

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 14:15
- Chcemy, żeby była jeszcze większa sprawność w działaniu służb w walce z narkotykami. Porozumienie, które podpisało sześć instytucji ma to zagwarantować – powiedział w audycji "W samo południe" Tomasz Białas, dyrektor Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.
Audio
  • Tomasz Białas z Głównego Inspektoratu Sanitarnego o porozumieniu ws. walki z nowymi narkotykami (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/one photo

Chodzi o dokument, którego celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowia publicznego i szkodom społecznym, jakie powoduje obecność na nielegalnym rynku nowych narkotyków. Parafowali go przedstawiciele sześciu instytucji państwowych, w tym Główny Inspektor Sanitarny i Komendant Główny Policji. Porozumienie dotyczy logistyki - ma sprawić, że działania służb będą jeszcze szybsze.

- Chcemy, żeby była jeszcze większa sprawność w działaniu służb w walce z narkotykami. Poza tym do podpisania doszło dlatego, że w sierpniu weszły w życie nowe przepisy antynarkotykowe. Sprawiły, że zmieniła się optyka patrzenia na nowe narkotyki. Uznaliśmy, że dosyć półśrodków, czyli np. działań administracyjnych, które były stosowane do tej pory, a czas na przyjrzenie się temu problemowi w inny sposób. Teraz narkotyki to nie tylko określona liczba zabronionych substancji, ale także te, które mogą zostać stworzone w przyszłości - wyjaśnił Tomasz Białas.

Wytłumaczył również, na czym będzie polegało szybsze przekazywanie informacji między służbami. - Wyobrażam to sobie tak, że na poziomie regionalnym jest grupa osób zajmująca się walką z narkotykami, która mając numery telefonów do kolegów policjantów, prokuratorów czy inspektorów będzie bezpośrednio im przekazywać informacje. Chodzi o to, by nie pytać się o zgodę przełożonych, ale od razu działać. W przeszłości często bywało tak, że ktoś miał pewne informacje, ale ich nie przekazywał, bo musiał wpierw spytać przełożonego. Zaznaczam, że nie będzie jednak tak, że wszyscy wszystkim wszystko będą mówić. Każdy ma swoje prawa, obowiązki i odpowiada za swój odcinek, ale cel jest taki, aby te odcinki tak poukładać, by ta maszynka dobrze funkcjonowała - podkreślił Tomasz Białas.

Więcej w dalszej części rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Ewa Chyra

Goście: Tomasz Białas (dyrektor Departamentu Nadzoru nad Środkami Zastępczymi w Głównym Inspektoracie Sanitarnym)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 12.13

bb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raper "Żurom" zatrzymany przez CBŚP. Zarzuty za narkotyki

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 07:48
CBŚP zatrzymało 41-letniego rapera Andrzeja Ż. na lotnisku w Warszawie. Popularny "Żurom" ma zarzuty za udział w obrocie narkotykami i wymuszenie rozbójnicze. W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga zarzuty usłyszało 9 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowieckie: akcja policji w powiecie sokołowskim. Przejęli ponad 10,5 kg marihuany

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 10:36
Nawet 10 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez sokołowskich policjantów 38-letniemu mieszkańcowi gminy Repki, u którego w domu policjanci znaleźli ponad 10,5 kg suszu marihuany - poinformowała Komenda Główna Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześć instytucji i policja podpisało porozumienie ws. walki z nowymi narkotykami

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 17:50
Sześć instytucji państwowych, w tym Główny Inspektor Sanitarny i Komendant Główny Policji, podpisało w poniedziałek porozumienie, którego celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowia publicznego i szkodom społecznym, jakie powoduje obecność na nielegalnym rynku nowych narkotyków. 
rozwiń zwiń