X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert o psychiatrii dziecięcej: system wsparcia pozaszpitalnego jest w złej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 13:39
- Jeżeli dziecko czeka kilka miesięcy do poradni psychiatrycznej, to zaburzenia będą bardziej nasilone. Nawet prywatnie są kolejki do dobrych specjalistów - mówiła na antenie radiowej Jedynki prof. Barbara Remberk, Krajowy Konsultant ds. Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.
Audio
  • Prof. Barbara Remberk o psychiatrii dziecięcej (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiele dzieci musi czekać nawet kilka miesięcy zanim otrzyma pomoc. W Polsce dysponujemy 408 psychiatrami dziecięcymi, czyli jeden psychiatra przypada na tysiąc potrzebujących dzieci. 

- Brakuje nie tylko lekarzy, ale także wykwalifikowanej kadry niemedycznej. Oddziały są bardzo przepełnione, a dzieci, przy których nie ma zagrożenia życia nie otrzymują pomocy. W naszym oddziale pacjenci leżą na korytarzu. Jest bardzo trudno, bo te dzieci nie mają dokąd iść. System wsparcia pozaszpitalnego jest w złej kondycji - mówiła Remberk.

- Chcemy objąć opieką dzieci w szkołach, z trudnościami. Potrzebne jest wsparcie dla rodzin. Te wszystkie działania są zawieszone pomiędzy profilaktyką a medycyną. Od tego trzeba zacząć. Jeżeli dziecko czeka kilka miesięcy do poradni psychiatrycznej, to zaburzenia będą bardziej nasilone. Nawet prywatnie są kolejki do dobrych specjalistów. Dostanie się do dobrego psychologa nie jest łatwe - przyznał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Ewa Chyra

Goście: prof. Barbara Remberk (Krajowy Konsultant ds. Psychiatrii Dzieci i Młodzieży)

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 12.14

dn/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak