X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trybunał Konstytucyjny chce zmian w prawie dot. holowania aut. Ekspert wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 12:45
- Do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływało wiele skarg dotyczących holowania samochodów pozostawionych w niewłaściwych miejscach. TK stwierdził niezgodność obecnie obowiązujących regulacji z prawem, dzięki czemu za 9 miesięcy zostaną wprowadzone zmiany – powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Mierzejewski, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Audio
  • Piotr Mierzejewski, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, o wyroku Trybunału Konstytucyjnego
Piotr Mierzejewski, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, o wyroku Trybunału Konstytucyjnego
Piotr Mierzejewski, dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, o wyroku Trybunału Konstytucyjnego Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę (5.12.2018), że przepisy, które uzależniają wydanie właścicielowi odholowanego i przechowywanego na parkingu pojazdu od uiszczenia odpowiedniej opłaty, są niezgodne z konstytucją. Według TK, przepisy te są znacznym ograniczeniem prawa własności.

-Kierowcy skarżyli się na zasady odholowywania aut. Samochód oczekuje na parkingu, za co trzeba uiścić opowiednie opłaty, i co do tego nikt nie ma pretensji. Problem polega na tym, że nie zawsze można odebrać samochód od ręki. Np. możemy nie mieć pieniędzy. W Warszawie holowanie kosztuje ok. 480 zł. Z przyczyn niezależnych od nas odebranie może trwać, a licznik bije. Rzecznik stwierdził, że będzie w tej sprawie interweniował – powiedział Mierzejewski na antenie radiowej Jedynki.

Piotr Mierzejewski dodał też, że jeszcze nie wiadomo jak dokładnie będą wyglądały przepisy po zmianie. – Trudno przewidzieć to, co będą stanowiły przepisy za 9 miesięcy. Oczekujemy na uzasadnienie pisemne wyroku TK. Tam będą wskazówki dla ustawodawcy. Sprawa wróci do parlamentu, gdzie posłowie i senatorzy się tym zajmą.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Piotr Mierzejewski (dyrektor Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 12.15

pz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak