X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauczyciele na zbiorowym L4. Oddolny protest środowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:54
- Dla nas to pozytywny objaw wzburzenia środowiska - powiedział o proteście nauczycieli Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.
Audio
  • Ryszard Proksa o proteście nauczycieli (Jedynka/W samo południe)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

"W dniach 17.12–21.12 bierzemy zbiorowe L4. Żądamy 1000 zł podwyżki od 1.02.2019 r. Jeżeli rząd nas nie wysłucha, akcję powtarzamy po Nowym Roku. Mamy dość niskich zarobków i coraz trudniejszych warunków pracy. Nie czekajmy na związki zawodowe, bo efekty ich pracy są marne i niewidoczne. Zjednoczmy się na dole!" - poinformowali nauczyciele przed przystąpieniem do akcji protestacyjnej.

L4 to dawna nazwa zwolnienia lekarskiego i choć już nie obowiązuje od lat, to w potocznej mowie nadal niezdolność do pracy z powodu choroby nazywa się właśnie L4, a nie mało romantycznymi skrótami ZUS ZLA, a obecnie e-ZLA (elektroniczne).

Ryszard Proksa podkreślił, że obecny protest "to takie internetowe skrzyknięcie się niezadowolonych" i do NSZZ nikt nie zwrócił się o wsparcie i pomoc. - Mogę tylko przypuszczać, że jest to grupa "bezzwiązkowców" - powiedział gość Jedynki. Wyraził żal, że nauczyciele ci nie angażują się w akcje NSZZ, choć korzystają z tego, co związki wywalczą, a teraz słychać opinie, że "związki nic nie mogą, to my spróbujemy oddolnie". 

Proksa dodał, że NSZZ Solidarność przygląda się protestowi i traktuje go jako "pozytywny objaw wzburzenia środowiska". Ocenił, że na razie akcja nie jest zbyt szeroka, ale wyraził nadzieję, że się powiedzie. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji o sytuacji nauczycieli i ich postulatach.

Już po zakończeniu audycji ogólnopolską akcję protestacyjną rozpoczął drugi związek zawodowy - Związek Nauczycielstwa Polskiego.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Ewa Chyra

Goście: Ryszard Proksa (przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność)

Data emisji: 18.12.2018

Godzina emisji: 12.14

fc/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mamy dość!". Nauczyciele protestują w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 12:52
Podwyżek płac nauczycieli o tysiąc złotych i odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej domagają się uczestnicy manifestacji przed MEN zorganizowanej w sobotę przez Związek Nauczycielstwa Polskiego pod hasłem "Mamy dość!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najważniejsze zmiany dla nauczycieli: awans, ocena pracy i podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 07:34
Z nowym rokiem szkolnym zmieniają się zasady awansu zawodowego nauczycieli i oceny ich pracy. Wprowadzone zostanie pensum dla nauczycieli specjalistów i obligatoryjne zatrudnianie nauczycieli na umowę o pracę.
rozwiń zwiń