X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe zasady egzekucji długów alimentacyjnych. Co się zmienia?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 13:24
- Nowelizacja przyznaje szereg uprawnień komornikowi, który prowadzi postępownaie egzekuzycjne - powiedział w audycji "W samo południe" radca prawny Robert Kucharski o zmianach w ściąganiu należności z osób, które nie płacą zasądzonych alimentów. 
Audio
  • Surowsze prawo dla dłużników alimentacyjnych (Jedynka/W samo południe)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Ściągalność zobowiązań dłużników alimentacyjnych wobec Skarbu Państwa z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego wzrosła na przestrzeni ostatnich 3 lat o blisko 100 proc. - z niecałych 13 proc. w 2015 r. do 24,9 proc. w 2017 r. Pod koniec grudnia ubiegłego roku prezydent podpisał nowelizację ustawy ws. egzekucji świadczeń alimentacyjnych. W jaki sposób ma ona poprawić ściągalność?

Jak wyjaśnił Robert Kucharski, nowelizacja przewiduje m.in. sankcje za pracę na czarno, ukrywanie dochodów, płacenie "pod stołem".  - Mówimy tu o wyższych grzywnach, które mogą dotknąć pracowników - powiedział mecenas. Ustawa nie tylko jednak straszy karami, wprowadza też aktywizację zawodową. - Ma zachęcić dłużników do podjęcia zatrudnienia - wskazał Kucharski. - Kolejną zmianą jest podwyższenie kryterium dochodowego dla osób uprawnionych do otrzymania świadczeń z funduszu alimentacyjnego - dodał. 

W niektórych przypadkach dłużnicy alimentacyjni otrzymują nawet prawo pierwszeństwa przy zatrudnieniu. Kiedy taka sytuacja ma miejsce? W I półroczu 2018 r. sądy skazały więcej osób zalegających z płaceniem alimentów niż w całym 2017 r. Czy karanie dłużników w sądach ograniczeniem wolności jest skuteczne? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Robert Kucharski (radca prawny, fundacja Cognosco)

Data emisji: 3.01.2018

Godzina emisji: 12.15

fc

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ojcostwo jako najważniejsza życiowa rola

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 12:04
Przyszli i obecni ojcowie podzielą się opowieściami o ojcostwie. W Warszawie odbywa się się Międzynarodowe Forum Tato.Net, pod hasłem "Miłość i szacunek". Radiowa Jedynka jest patronem wydarzenia. 
rozwiń zwiń