Marcin Horała o pracach komisji ds. VAT: ujawniono bulwersujące informacje

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 13:12
Według Marcina Horały, przewodniczącego komisji ds. VAT (PiS), najważniejszymi świadkami komisji byli Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów w rządzie PO-PSL i jej ówczesny szef Jacek Rostowski. - W trakcie prac komisji dowiedzieliśmy się o bulwersujących okolicznościach, w jakich powstawało wówczas prawo podatkowe - mówił w audycji "W samo południe" Horała. 
Audio
  • Marcin Horała o przesłuchaniach komisji ds. VAT (W samo południe/Jedynka)
Marcin Horała
Marcin HorałaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W połowie stycznia komisja śledcza ds. VAT przesłucha Mateusza Szczurka, ministra finansów w latach 2013-2015, i Jacka Cichockiego, m.in. byłego ministra spraw wewnętrznych. Planowane jest również przesłuchanie byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. O działaniach komisji mówił w audycji "W samo południe" Marcin Horała, przewodniczący komisji ds. VAT (Prawo i Sprawiedliwość). 

- Jednym z ważniejszych świadków dotychczasowych przesłuchań komisji była niewątpliwe pani Elżbieta Chojna-Duch, wiceminister finansów w rządzie PO-PSL. Mówiła bowiem o wielu bulwersujących okolicznościach, w jakich powstawało wówczas prawo podatkowe - stwierdził Horała. 

Jego zdaniem drugim ważnym świadkiem był Jacek Rostowski, ówczesny szef MF. - Nie zaprzeczył on wcześniejszym zeznaniom Chojny-Duch. Również pakiet świadków w postaci prokuratorów generalnych był dla sprawy niezwykle istotny. Symbolem ich przesłuchania może być fragment zeznania pana Andrzeja Czumy, który na pytanie o to, jaką wiedzę wyniósł z zajmowania się przestępstwami podatkowymi, powiedział, że żadnej, bo się tym nie zajmował, i w ogóle żadne przestępstwa go nie interesowały. To jest odpowiedź, po której ręce opadają - podsumował Horała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Marcin Horała (przewodniczący komisji ds. VAT)

Data emisji: 4.01.2018

Godzina emisji: 12.15

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Witold Modzelewski: działania ws. wyłudzeń VAT nie przyniosły efektu fiskalnego

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 16:37
- Najpierw "rżnęto głupa" w temacie wyłudzeń podatku VAT. Słyszeliśmy, że nie ma tematu i zostaje więcej pieniędzy w kieszeniach podatników - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Witold Modzelewski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń