X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Janusz Meder: poprawi się dostęp do nowoczesnej terapii onkologicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 13:13
- To krok do przodu w walce z rakiem. Ten program pozwoli na stworzenie dobrej organizacji opieki kompleksowej nad chorymi na nowotwory – powiedział w audycji "W samo południe" dr Janusz Meder, prezes stowarzyszenia Polska Unia Onkologii, odnosząc się do podpisania przez prezydenta projektu ustawy o narodowej strategii onkologicznej.
Audio
  • Dr Janusz Meder o opiece onkologicznej w Polsce (W samo południe/Jedynka)
Dr Janusz Meder, prezes stowarzyszenia Polska Unia Onkologii
Dr Janusz Meder, prezes stowarzyszenia Polska Unia OnkologiiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Andrzej Duda projekt ustawy podpisał we wtorek. To kolejny dokument, który ma na celu reformę oraz podniesienie jakości i skuteczności opieki onkologicznej w Polsce. Ustawa trafi teraz do Sejmu i Senatu. Zgodnie z założeniami tzw. "cancer plan" ma powstać do końca września 2019 r.

Dr Janusz Meder podkreślił, że wtorek, 8 stycznia, uważa za zwieńczenie działań dotyczących usprawnienia w dostępie Polaków do nowoczesnej terapii, diagnostyki, a także prewencji i profilaktyki. – To krok do przodu w walce z rakiem. Program pozwoli na stworzenie dobrej organizacji opieki kompleksowej, przybliży też Polakom wiele działań związanych z radioterapią czy chemioterapią. Teraz szacujemy, że ok. 50 proc. chorych w Polsce ma dostęp do nowoczesnej diagnostyki i leczenia – powiedział prezes Polskiej Unii Onkologii.

Dr Janusz Meder odniósł się także do tego, że choć szansa na wyleczenie w dużej mierze wzrasta dzięki lepszemu sprzętowi, to bardzo istotne jest też szybsze diagnozowanie. – Dlaczego polski pacjent chory na raka ma znacznie mniejszą szansę na wyleczenie w porównaniu z mieszkańcami Europy Zachodniej czy USA? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że za późno się zgłaszamy. Uważamy, że rak równa się śmierć, lekceważymy objawy i dolegliwości. Dlatego apeluję, by tych objawów i dolegliwości, których do tej pory nie było, a pojawiły się i nie są zlikwidowane w ciągu 2-3 tygodni, nie bagatelizować – zaznaczył gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: dr Janusz Meder (prezes stowarzyszenia Polska Unia Onkologii)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 12.16

bb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak