X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Gliński o sporze ws. uroczystości w Auschwitz: nie pozwolę, by taki incydenty się zdarzały

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:40
- Nikomu nie zależy na tym, żeby przy okazji uroczystości dotyczących wyzwolenia obozu Auschwitz dochodziło do jakichkolwiek kontrowersji - mówił w audycji "W samo południe" wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się w ten sposób do sporu między organizatorem wydarzenia, a stowarzyszeniem, które nie zostało zaproszone na obchody. 
Audio
  • Wicepremier Piotr Gliński o uroczystościach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz (W samo południe/jedynka)
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

W przyszłym roku przypada 75. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz. Podczas obchodów pięć lat temu doszło do pewnego konfliktu. Na obchody nie zaproszono bowiem Zofii Pileckiej, córki rotmistrza Witolda Pileckiego. Podobna sytuacja miała miejsce również podczas poprzednich uroczystości, kiedy to jedno ze stowarzyszeń protestowało ze względu na brak zaproszenia na uroczystości. Wicepremier Piotr Gliński zapewniał wówczas, że znajdzie porozumienie między organizatorami wydarzenia, a wspomnianym stowarzyszeniem. 

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się ponownie do tej sprawy w audycji "W samo południe". - Jest to temat szalenie wrażliwy. Nikomu nie zależy na tym, żeby przy okazji tych uroczystości dochodziło do jakichkolwiek kontrowersji. Ja nie jestem w stanie rozstrzygnąć, kto ma rację, bo obie strony relacjonują zaistniałą sytuację dość bulwersująco - stwierdził Gliński. 

Wicepremier dodał, że jego zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby żadne tego typu incydenty nie miały miejsca. - Wydałem polecenie dyrektorowi, żeby zaprosił to stowarzyszenie - podsumował Gliński. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Piotr Gliński (wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 12.12

kad/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński o serwisie GermanDeathCamps.info: takie inicjatywy były od dawna oczekiwane

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 17:50
- Przez lata godziliśmy się na to, że potężne państwa, dysponujące olbrzymimi pieniędzmi i instytucjami, prowadziły politykę historyczną naszym kosztem - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl wicepremier, prof. Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doroczne Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 20:05
Wiesław Komasa, Marian Dziędziel, Ryszard Peryt i Bronisław Wildstein znaleźli się wśród laureatów Dorocznych Nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala ich wręczenia odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzin ofiar nie zaproszono na uroczystości w Auschwitz. Piotr Gliński chce wyjaśnić spór

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 18:03
 - Podjąłem decyzję o bezpośrednim spotkaniu obu stron sporu wokół obchodów 74. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz - poinformował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Minister apeluje o nieeskalowanie emocji wokół tegorocznych uroczystości.
rozwiń zwiń