X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie Wincentego Witosa. Historyk: należy mu nadać charakter prawdziwego polityka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:30
- Dzięki własnemu charakterowi zaczął odgrywać w środowisku ludowym bardzo znaczącą rolę - mówił o Wincentym Witosie w audycji "W samo południe" historyk Piotr Dmitrowicz. 
Audio
  • Piotr Dmitrowicz o Wincentym Witosie (Jedynka/W samo południe)
Piotr Dmitrowicz
Piotr DmitrowiczFoto: Wojciech Kusiński

Dokładnie 100 lat temu marszałek Józef Piłsudski zadecydował o tym, by wszystkich powstańców styczniowych uznać za żołnierzy Wojska Polskiego. W poniedziałek wspominamy również wielokrotnego premiera Wincentego Witosa. 

O Witosie mówił w audycji "W samo południe" historyk Piotr Dmitrowicz. - Wincenty Witos jest postacią ikoniczną. Myślę, że warto nadać mu charakter prawdziwego polityka. Trzeba pamiętać, że był to człowiek z nizin społecznych, biednej, chłopskiej rodziny, która funkcjonowała w dwumorgowym gospodarstwie. Dzięki własnemu charakterowi zaczął odgrywać w środowisku ludowym bardzo znaczącą rolę - przypomniał Witos. 

Dmitrowicz wspomniał również, że Galicja dawała mu warsztat polityczny. - Nie chodzi tylko o to, że od 1895 roku zostaje działaczem Stronnictwa Ludowego, ale przede wszystkim działa w Sejmie we Lwowie i w Wiedniu. To była ważna szkoła polityczna, która zaowocuje w II RP - powiedział gość Jedynki. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Piotr Dmitrowicz (historyk)

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 12.19

kad/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Wincenty Witos walnie przyczynił się do odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 10:17
Wincenty Witos walnie przyczynił się do odzyskania niepodległości i zwycięstwa w 1920 r. W tych ważnych dla Polski momentach, Witos szczególnie ujawniał swoją odwagę, mądrość i patriotyzm - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń