Ks. Andrzej Majewski: duża obecność Polaków na ŚDM w Panamie bardzo cieszy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:59
- Ponad 3,5 tysiąca Polaków przyjechało lub jest jeszcze w drodze na ŚDM. Polacy są więc bardzo widoczną grupą - mówił w audycji "W samo południe" ks. Andrzej Majewski z redakcji programów katolickich Polskiego Radia o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. 
Audio
  • Ks. Andrzej Majewski o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie (Jedynka/W samo południe)
Ks. Andrzej Majewski
Ks. Andrzej MajewskiFoto: Wojciech Kusiński

Młodzież ze wszystkich stron świata zjeżdża do stolicy Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Niebawem do młodych dołączy papież Franciszek. 

- Myślę, że sam papież Jan Paweł II, który jest pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży, nie spodziewał się, że tak się to rozwinie. Piękne jest to, że jego następcy tak entuzjastycznie przyjęli ten pomysł. Papież Franciszek nawiązuje świetny kontakt z młodzieżą, co dobrze rokuje - mówił Majewski. 

Ojciec dodał też, że Polacy stanowią największą grupę z Europy, która wybrała się do Ameryki Południowej. - Ponad 3,5 tysiąca Polaków przyjechało lub jest jeszcze w drodze na ŚDM. Polacy są więc bardzo widoczną grupą - kontynuował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: ks. Andrzej Majewski (redakcja programów katolickich Polskiego Radia)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 12.19

kad/kh

Czytaj także

Około 3500 Polaków weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 09:22
W Światowych Dniach Młodzieży w Panamie z papieżem Franciszkiem weźmie udział około 3500 Polaków. Wielu z nich jest już w tamtejszych diecezjach. Polskiej młodzieży towarzyszyć będzie 12 biskupów i 200 księży. W środę odbędzie się polskie spotkanie narodowe.
rozwiń zwiń