X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł PSL: rolnicy mają powód, żeby protestować

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 13:37
Rolnicy zrzeszeni w AGROUnii protestowali w poniedziałek (28.01) w wielu miejscach w Polsce przeciwko polityce rolnej rządu. Domagali się obrony krajowego rynku i krajowej produkcji. Zapowiedzieli też nasilenie protestów, polegających na blokowaniu dróg lub utrudnianiu ruchu.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o polityce rolnej rządu (W samo południe/Jedynka)
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Piotr Zgorzelski z PSL uważa, że protesty są zasadne. Przypomina, że za czasów koalicji PO-PSL dużo środków i energii wydatkowano na tworzenie grup producenckich. - Zostały przez obecną władzę skutecznie zniszczone, bo zamiast wysłać do nich doradców rolniczych i pomóc im rozliczyć środki unijne, które pobrali, to zostały wysłane służby specjalne i tak naprawdę grupy producenckie zostały rozbite.

Poseł PSL przypomina, że najwięcej zakładów przetwórczych zostało sprywatyzowanych za czasów rządów AWS-u. Jego zdaniem, hasło repolonizacji zakładów przetwórczych pozostaje tylko hasłem, bo kiedy obecny rząd miał szansę wykupić sieć chłodni i przetwórni, to pozwolił, aby przeszły one w ręce kapitału chińskiego. Wskazuje też, że największy problem rolnictwa, jakim jest Afrykański Pomór Świń nie jest dobrze rozwiązywany, bo trzy lata temu były tylko trzy izolowane ogniska ASF, a obecnie jest ich kilkaset.

Nawiązując do publikacji "Gazety Wyborczej" o biznesowych działaniach Jarosława Kaczyńskiego poseł ocenił, że objawiła się nowa twarz prezesa PiS, jako człowieka zaradnego, który dobrze porusza się w arkanach szeroko rozumianego biznesu.

Co Piotr Zgorzelski sądzi o repolonizacji gospodarki i celom, jakim ma służyć? Dlaczego jego zdaniem należy łączyć ze sobą aresztowania Bartłomieja M. i innych podejrzanych w sprawie PGZ z aresztowaniem byłego prezesa Lotosu i kilku innych osób? Czy PSL wystartuje w nadchodzących wyborach samodzielnie, czy w koalicji z innymi opozycyjnymi partiami?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Piotr Zgorzelski (posel PSL)

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 12.17

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: zachodnie koncerny grają nieczysto na polskim rynku rolnym

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 10:55
- Trudno nie zgodzić się natomiast z punktem mówiącym o dyktacie na polskim rynku zagranicznych koncernów. To nie minister Ardanowski czy Jurgiel są winni tej sytuacji. Za to możemy podziękować wprost panu Balcerowiczowi i Lewandowskiemu, to dzięki nim sektor przetwórni i skupu znalazł się w rękach zachodnich, a teraz także chińskich koncernów – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Podgórski, Instytut Gospodarki Rolnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin o publikacji "GW": normalne negocjacje biznesowe, nie ma tam nic nadzwyczajnego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 07:56
- Jeżeli w tym zapisie jest cokolwiek politycznie przełomowego, to polega to na tym, że "Gazeta Wyborcza" i Roman Giertych zaangażowali się z wielką determinacją, żeby przekonać Polaków, że Jarosław Kaczyński zna się na biznesie i jest uczciwy – powiedział na antenie radiowej Jedynki wicepremier Jarosław Gowin odnosząc się do wtorkowej publikacji "GW".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: zaczyna się okres rozliczeń Antoniego Macierewicza w MON

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 09:32
- Antoni Macierewicz nie jest winien jakiejś nieprawidłowości, ale ponosi pełną odpowiedzialność za działania Bartłomieja M., który był jego najbliższym współpracownikiem – powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak, odnosząc się do poniedziałkowego zatrzymania grupy sześciu osób przez CBA.
rozwiń zwiń