X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Arkadiusz Mularczyk: w ciągu trzech miesięcy publikacja raportu nt. polskich strat wojennych

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 13:02
- Skala zniszczeń i strat była tak wielka, że Niemcy niszczyli dowody, palili archiwa. To będzie nowatorski raport – mówił w audycji "W samo południe" Arkadiusz Mularczyk z PiS.
Audio
  • Arkadiusz Mularczyk: w ciągu trzech miesięcy opublikujemy raport nt. strat wojennych (W samo południe/Jedynka)
Arkadiusz Mularczyk
Arkadiusz MularczykFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej, pytany o raport dotyczący polskich strat wojennych, wyjaśnił, że "problemem jest to, że przez wiele lat była to kwestia zaniechana, nie było woli politycznej oraz środków finansowych".

- Nasz zachodni sąsiad wybiela swoją rolę podczas II wojny światowej i my z przerażeniem dowiadujemy się, że obozy koncentracyjne były polskie i to Polacy są współodpowiedzialni za Holocaust - stwierdził Arkadiusz Mularczyk. 

Polityk przyznał, że "raport nt. strat wojennych opublikujemy w ciągu trzech miesięcy, ale będzie on ostrożny, będziemy się opierać tylko na tym co jest udowodnione". - Należy pamiętać, że raport nie obejmie utraconych ziem wschodnich i tzw. ziem odzyskanych. Skala zniszczeń i strat była tak wielka, że Niemcy niszczyli dowody, palili archiwa. To będzie nowatorskie dzieło - powiedział.

- Po 1989 roku tylko Lech Kaczyński podjął skuteczną próbę oszacowania strat Warszawy. To problem nierozwiązany i powinniśmy wystawić rachunek Niemcom za straty. Niemcy chcą płacić tylko na swoich zasadach, ale są narody, którym płacą dużo i często np. Żydom, a Polakom nie chcą - dodał Mularczyk.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Arkadiusz Mularczyk (PiS)

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 12.13

dn/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arkadiusz Mularczyk: straty wojenne Polski należy dziś liczyć w oparciu o nowe metody

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 09:48
- Raport z 1947 roku szacuje straty wojenne Polski na prawie 50 mln ówczesnych dolarów. Dziś po waloryzacji byłoby to prawie 850 mld dolarów, obecnie należy jednak przyjąć nowe metody liczenia - stwierdził we wtorek kierujący parlamentarnym zespołem ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk (PiS).
rozwiń zwiń