Piotr Apel: zdarzają się emocje, czasami nawet bardzo duże

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 14:11
- Nie po raz pierwszy emocje polityczne wpływają na emocje ludzi - powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Apel po incydencie w centrum Warszawy, gdy grupa osób próbowała uniemożliwić dziennikarce Magdalenie Ogórek odjazd spod siedziby TVP. 
Audio
  • Piotr Apel o ataku na Magdalenę Ogórek i partii Roberta Biedronia (W samo południe/Jedynka)
Piotr Apel
Piotr ApelFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W sobotę późnym wieczorem na profilu twitterowym @PolskaNormalna zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną wobec Magdaleny Ogórek. W tweecie można było przeczytać, że przed "TVPiS" odbyło się "pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20". Autor tweeta zacytował wyzwiska pod adresem Ogórek: "sprzedajna kłamczucha", "wstyd i hańba", "zatrudnijcie dziennikarzy", a także napisał "tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków". Na filmie widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbowała uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te zostały odciągnięte na bok przez policję i ostatecznie Magdalenie Ogórek udało się odjechać. 

To są bardzo niebezpieczne rzeczy - stwierdził Piotr Apel i przypomniał, że w przeszłości już zdarzały się ataki np. na dziennikarzy, podpalono wóz transmisyjny. Ocenił, że wynika to z faktu, że bardziej niż merytoryczna dyskusja interesuje polityków, ale również dziennikarzy, taka dyskusja oparta na udowodnieniu przeciwnikowi, że jest gorszy, mniej wartościowy. Gość Jedynki zaapelował, aby nie promować uczestników życia publicznego, którzy postępują w ten sposób. 

W rozmowie poruszono też temat startu nowej partii Roberta Biedronia. Piotr Apel mówił, że trudno Biedronia traktować jako wiarygodnego, ponieważ nawet na poziomie Słupska nie był w stanie "zapewnić obietnic".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Goście: Piotr Apel (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 04.02.2019

Godzina emisji: 12.14

fc/abi


Czytaj także

Posłanka PiS Joanna Lichocka: zaślepienie opozycji kibicuje aktom przemocy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 08:36
- Ataki na dziennikarzy to nie jest kwestia ostatnich dni i tygodni, ale lat. Rada Mediów Narodowych apelowała w tej sprawie do polityków opozycji – oświadczyła w Jedynce Joanna Lichocka posłanka PiS i członkini RMN.
rozwiń zwiń