X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy ponadnarodowa, unijna inspekcja sanitarna ma sens? "Obecny system jest wystarczający"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 14:17
- Na obecnym etapie działania myślę, że system, który obecnie funkcjonuje jest wystarczający, powiedział na antenie Jedynki Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Odniósł się tym samym do pomysłu utworzenia ponadnarodowej, unijnej inspekcji sanitarnej.
Audio
  • Grzegorz Hudzik o ponadnarodowej inspekcji sanitarnej (W samo południe/Jedynka)
Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego
Grzegorz Hudzik, zastępca Głównego Inspektora SanitarnegoFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Francuska minister do spraw europejskich, Nathalie Loiseau zaapelowała w niedzielę na antenie stacji radiowej RTL o utworzenie ponadnarodowej, unijnej inspekcji sanitarnej, która kontrolowałaby jakość produktów żywnościowych będących w obrocie w Unii Europejskiej.

- Na obecnym etapie działania, myślę, że wystarczający jest ten system, którty funkcjonuje. Oczywiście można go modyfikować, jesli miało by to pomóc w poprawie jego działania, ale budowanie nowych struktur administracyjnych, niekoniecznie może przynieść efekty. Pamiętajmy, że w Polsce mamy dwa systemy nadzoru nad bezpieczeństem żywności. Te dwa urzędy działają i wymieniają się informacjami. W innych krajach jest bardzo podobnie - powiedział Grzegorz Hudzik.

Pytany o ostatnie wydarzenia związane z nielegalnym ubojem Hudzik dodał, że "dbając o potencjał bezpieczeństwa naszego konsumenta my nie działamy akcyjnie". - Działamy w sposób systematyczny i planoway. Polega to na urzędowym poborze prób, który jest rozłożony w ciągu całego roku. W wyniku ostanich informacji wzmożyliśmy nadzór i dzięki temu identyfikujemy zagrożenia np. skażenia chemiczne i mikrobiologiczne. Wtedy te produkty są wycofywane - dodał Grzegorz Hudzik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Grzegorz Hudzik (zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego)

Data emisji: 05.02.2019

Godzina emisji: 12.17

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubój chorych krów. "Sprawa została wyolbrzymiona"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
Informacje o nielegalnym pozyskiwaniu mięsa od chorych krów w jednej z mazowieckich ubojni, o których informowali reporterzy "Superwizjera", odbiły się szerokim echem w Polsce i za granicą. W związku ze sprawą przedstawiciele KE do piątku będą prowadzić kontrole w polskich ubojniach. Tymczasem minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uspokaja. - Ta sprawa została wyolbrzymiona do niewyobrażalnych rozmiarów - mówi. 
rozwiń zwiń