X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert o problemach branży mięsnej: producenci ponoszą straty

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:50
Przedstawiciele Komisji Europejskiej prowadzą w Polsce kontrole w związku ze sprawą nielegalnego uboju krów. - Wizerunkowo to jest trudna sytuacja. Może się to odbić na produkcji i opłacalności eksportu wołowiny - mówi w audycji "W samo południe" prof. Andrzej Kowalski, dyrektor Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Audio
  • Ekspert o problemach dot. eksportu polskiej wołowiny (W samo południe/Jedynka)
Prof. Andrzej Kowalski w studiu Jedynki
Prof. Andrzej Kowalski w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Po publikacji "Superwizjera" pojawiły się wątpliwości co do jakości polskiego mięsa wołowego. Dziennikarze TVN24 odkryli, że w jednej z mazowieckich ubojni pozyskiwano wołowinę od chory krów. Zdaniem gościa radiowej Jedynki rodzimi producenci już ponoszą straty w związku z zaistniałą sytuacją.

- Nie raz się zdarzało, że wielka afera kończyła się burzą w szklance wody. Ale nie chcę bagatelizować - producenci już ponoszą określone straty. Ceny skupu mięsa w Polsce spadają, część handlowców wstrzymuje się z nowymi zamówieniami - zauważa prof. Andrzej Kowalski.

Ekspert przypomina, że Polska już w poprzednich latach borykała się z podobnymi problemami. - Skutki ptasiej grypy odczuwalne były zarówno na rynkach zagranicznych, jak i krajowych - zauważa dyrektor Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, dodając, że istotne jest to, "na ile przekonamy (zagranicznych importerów - red.), że przy bardzo dobrej polskiej żywności, przy służbach kontrolnych, przy kontroli jakości, to był incydent".

Profesor Andrzej Kowalski ocenia, że obecna sytuacja może też wpłynąć na utratę zaufania do innych polskich produktów. - U konsumentów może powstać poczucie, że jeśli w Polsce coś jest nie w porządku z mięsem (wołowym - red.), to może lepiej nie kupować też drobiu, czy nabiału - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Andrzej Kowalski (dyrektor Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej)

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 12.17

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubój chorych krów. "Sprawa została wyolbrzymiona"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
Informacje o nielegalnym pozyskiwaniu mięsa od chorych krów w jednej z mazowieckich ubojni, o których informowali reporterzy "Superwizjera", odbiły się szerokim echem w Polsce i za granicą. W związku ze sprawą przedstawiciele KE do piątku będą prowadzić kontrole w polskich ubojniach. Tymczasem minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski uspokaja. - Ta sprawa została wyolbrzymiona do niewyobrażalnych rozmiarów - mówi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski chce wprowadzić zmiany w ustawie weterynaryjnej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:27
Minister rolnictwa poinformował, że planuje wprowadzić zmiany w ustawie weterynaryjnej dotyczące systemu kontroli w polskich ubojniach. Mają one uniemożliwić sprzedaż mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. 
rozwiń zwiń