Jan Krzysztof Ardanowski chce poprawić pozycję producentów żywności

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 13:29
Z inicjatywy organizacji rolniczych zwołano spotkanie pod nazwą "porozumienie rolnicze". Miało ono na celu uświadomienie, jak ważnym ogniwem dla całego kraju jest rolnictwo.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski opowiada o planach dotyczących reform w rolnictwie. (W samo południe/Jedynka)
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof Ardanowski Foto: Wojciech Kusiński/PR

O tym, jak ma przebiegać inauguracja spotkania opowiedział minister rolnictwa i rozowju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który wyjaśnil dlaczego przy jednym stole mają zasiadać rolnicy, przetwórcy dóbr, konsumenci i handlowcy. - Chciałbym, aby przy jednym stole zasiedli zarówno producenci dóbr, jak i przetwórcy. Kolejnym ważnym ogniwem są konsumenci, którzy mają przedstawić swoje potrzeby względem danych produktów. Nie można zapomnieć również o tych, którzy odpowiadają za handel i dystrybucję - mówił szef resortu rolnictwa. Chodzi o to, aby wszystkie z wymienionych stron zaczęły ze sobą współpracować.

Do jakich zmian w rolnictwie ma przyczynić się spotkanie? Minister wyjsąnił, że po 1989 roku sektor przetwórstwa rolno-spozywczego został sprywatyzowany, co nie wyszło rolnikom na dobre. - Rolni przedsiębiorcy funkcjonują jako producenci surowca, a nie są akcjonariuszami i udziałowcami całego łańcucha ekonomicznych powiązań - wyjaśnił. Zapewnił, że zależy mu na tym, aby podczas spotkania powstały konkretne ustalenia, które będą miały przełożenie na język prawny.

Czy "porozumienie rolnicz" będzie miało wpływ na polepszenie pozycji rolników w kraju? Jakie postulaty przedstawił Jan Krzysztof Ardanowski?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Rozmawiał: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 12.13

K.A/ag

Czytaj także

Taśmy Jarosława Kaczyńskiego. Jak prezes PiS ustosunkował się do sprawy?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 19:34
"Gazeta Wyborcza" ujawniła tajne rozmowy prezesa partii PiS o jego wielkiej inwestycji spółki Srebrna. Co Jarosław Kaczyński wyraził na łamach tygodnika "Sieci" i jak ustosunkowali się do tych wypowiedzi nasi eksperci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Girzyński: Jan Olszewski był człowiekiem zasad i moralnym drogowskazem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 07:35
- Politycy w dużej mierze są egoistami o wielkich ambicjach, a dla premiera Olszewskiego najważniejsza była idea, to był człowiek zasad, a to w polityce nie zawsze się opłaca  - mówił w "Sygnałach dnia" Zbigniew Girzyński, były polityk PiS. 
rozwiń zwiń