X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Iwona Arent: od dwóch lat relacje z Litwą się poprawiają, ale rozmowy są trudne

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:21
- Od około dwóch lat relacje z Litwą się poprawiają. Ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Rozmowy z naszym sąsiadem są trudne - mówiła w audycji "W samo południe" Iwona Arent, posłnka PiS i przewodnicząca parlamentarnej grupy przyjaźni polsko-litewskiej. 
Audio
  • Iwona Arent o relacjach polsko-litewskich (Jedynka/W samo południe)
Iwona Arent
Iwona ArentFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite rozpocznie dwudniową wizytę w Polsce. Jutro weźmie udział w spotkaniu z prezydentami Polski i Ukrainy. Przy okazji wspomnianej wizyty o relacjach z Litwą mówiła w audycji "W samo południe" Iwona Arent, posłanka PiS i przewodnicząca parlamentarnej grupy przyjaźni polsko-litewskiej. 

- Po wielu latach ochłodzenia naszych relacji, od około dwóch lat one się poprawiają. Nasi politycy regularnie jeżdżą na Litwę. W zeszłym roku premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości Litwy - tłumaczyła Arent. 

Posłanka odniosła się też do danych statystycznych mówiących o tym, że tylko 40 proc. Polaków uczy się po polsku na Litwie. - Szkoły polskie na Litwie traktowane są po macoszemu albo są zamykane. Litwini cały czas zapewniają, że pracują nad tym, by to zmienić. Tłumaczą również, że jest niż demograficzny i ich szkoły także są zamykane. Nas jednak te wyjaśnienia nie przekonują - dodała przewodnicząca. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Goście: Iwona Arent (posłanka PiS)

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 12.13

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wicemarszałek Sejmu: liczymy, że Litwa wypracuje rozwiązania w sprawie polskiej oświaty

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:25
- Liczymy na to, że Seimas Litwy wypracuje rozwiązania dot. polskiej oświaty, obecności języka polskiego, zwrotu ziemi i ustawy o mniejszościach narodowych - powiedziała wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. 
rozwiń zwiń