X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert: pedofilia w Kościele jest realnym problemem

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 13:42
- Pedofilia nie jest czymś z podręczników dewiacji seksualnych, tylko jest konkretem o zadziwiająco szerokiej skali. To jest wręcz demoniczne. Natomiast cały czas jest niechęć do przyjęcia tego do wiadomości - mówił w audycji "W samo południe" publicysta Tomasz Wiścicki.
Audio
  • Jerzy Wiślicki o szczycie na temat ochrony nieletnich w Kościele (W samo południe/Jedynka)
papież Franciszek
papież FranciszekFoto: EPA/GIUSEPPE LAMI

Jerzy Jachowicz zapytał swojego gościa, czy watykański szczyt na temat ochrony nieletnich w Kościele, który zorganizował papież Franciszek, będzie "realnym krokiem wyjścia z kultury milczenia w kulturę przejrzystości".

- Nie jest tak, że trzeba coś wymyślić, tylko trzeba zrobić coś, co już wymyślono. A więc uznać, że to jest zjawisko, które dotyczy całego Kościoła - odpowiedział Tomasz Wiścicki, dodając, że zasady, które zostały już wypracowane, należy wcielić w życie.

Publicysta przypomniał jednocześnie, że istnieje pokusa, żeby temat pedofilii w Kościele spychać i mówić, że ten problem nas nie dotyczy.

- Ta sprawa dotyczy Kościoła i ja rozumiem, że temu służy spotkanie przewodniczących Konferencji Episkopatów i wyższych przełożonych zakonnych całego Kościoła, po to, by pokazać, że to dotyczy wszystkich. Taka jest intencja papieża Franciszka - podkreślił.

Tomasz Wiścicki mówił też, że w Kościele istnieje tradycja załatwiania spraw po cichu między sobą. - Pierwotnie, tego rodzaju sprawy miały być obłożone tajemnicą. Chodziło o to, by nie przysparzać dodatkowo traumy ofiarom rozpowiadając o tym. Tylko, że to często było wykorzystywane przez sprawców (...) do ukrywania tych spraw - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Tomasz Wiścicki (publicysta)

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 12.15

pkur

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak