Córka Pieskowa stażystką w Parlamencie Europejskim. "Ta wiadomość była szokiem"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 13:48
- Dla ludzi, którzy śledzą, co dzieje się w Parlamencie, co dzieje się w Unii, jak próbuje UE walczyć z rosyjską dezinformacją i ingerencją, ta wiadomości była szokiem - mówiła na antenie radiowej Jedynki o zatrudnieniu przez europosła córki rzecznika Kremla Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia. 
Audio
  • Jelizawieta Pieskowa pracuje w PE już 4 miesiące (Świat w samo południe/Jedynka)
Zdjęcia na Instagramie Dmitrija Pieskowa i jego córki
Zdjęcia na Instagramie Dmitrija Pieskowa i jego córkiFoto: INSTAGRAM.COM/Elizaveta Peskova

Córka rzecznika prezydenta Rosji pracuje jako stażystka u jednego z francuskich europosłów w Parlamencie Europejskim. Informacja ta jest tym bardziej zaskakująca, że wiele mówi się o konieczności walki z dezinformacją oraz ingerencjami w europejskie życie polityczne ze strony Rosji.

- Były głosy oburzenia i zaskoczenia. Sam francuski europoseł Aymerica Chauprad ze skrajnie prawicowej eurosceptycznej frakcji wydawał się być zaskoczony całą tą wrzawą. Wysłałam do niego pytanie, otrzymałam odpowiedź, że Jelizawieta Pieskowa jest doskonale wykwalifikowana, poważnie podchodzi do swoich obowiązków i nie ma konfliktu interesów, bo zajmowała się ostatnio np. Senegalem - mówiła Beata Płomecka. - Natomiast dla ludzi, którzy śledzą, co dzieje się w Parlamencie, co dzieje się w Unii, jak próbuje UE walczyć z rosyjską dezinformacją i ingerencją, ta wiadomości była szokiem - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o protestach w Algierii.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Piotr Pogorzelski

Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia), dr Cyprian Kozera 

Materiał o Ramim Maleku: Anna Dudzińska

Data emisji: 02.03.2019

Godzina emisji: 12.30

dcz/abi

Czytaj także

Walka UE z rosyjską propagandą

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 10:41
W listopadzie 2016 roku Parlament Europejski przyjął większością głosów raport, w którym po raz pierwszy dobitnie wskazano na zagrożenie rosyjską propagandą. W ostatnich dniach Europarlament po raz kolejny pochylił się nad tym problemem z inicjatywy polskiej eurodeputowanej Anny Fotygi. Mówiła o tym w Magazynie Europejskim korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
rozwiń zwiń