X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik praw dziecka: mam wątpliwości, czy deklaracja LGBT+ jest zgodna z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 13:00
- Mam wątpliwości, czy ta deklaracja, takie postępowanie władz samorządowych w Warszawie, nie narusza praw rodziców, które są wymienione w artykule 48 konstytucji - mówił o deklaracji LGBT+ na antenie Jedynki rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. 
Audio
  • Rzecznik Praw Dziecka o deklaracji LGBT+: standard WHO to nie prawo (W samo południe/Jedynka)
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj PawlakFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak skierował wezwanie do rzecznika praw obywatelskich (RPO) Adama Bodnara do przedstawienia stanowiska wobec działań prezydenta Warszawy, "który podpisał 18 lutego 2019 roku deklarację LGBT+". W ocenie rzecznika praw dziecka przyjęta przez prezydenta m.st. Warszawy deklaracja może być niezgodna z konstytucją.

pap pawlak 1200.jpg
Rzecznik praw dziecka: deklaracja LGBT+ może naruszać konstytucję

- Wystąpiłem do rzecznika praw obywatelskich o to, aby ustosunkował się do tego zagadnienia, (...) a niezależnie od tego, żeby w porozumieniu ze mną podjął działania zmierzające do tego, aby chronić prawo do wychowania dzieci przez rodziców zgodnie z ich poglądami - powiedział Mikołaj Pawlak.

Rzecznik praw dziecka odniósł się też do tego, że deklaracja jest zgodna ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zaznaczył, że "nie są one prawem". - My posługujemy się prawem polskim i tym, co jest w katalogu, który znajduje się w Polsce. Dlatego dziwić może fakt, że w niektórych miejscach już to zaczęło funkcjonować - mówił na antenie Jedynki.

- Proszę też pana prezydenta (Warszawy, Rafała Trzaskowskiego) o to, aby wyjaśnił mi, na jakiej podstawie będzie to wdrażane do edukacji szkolnej i przedszkolnej. W szczególności w tym przypadku, że prawo oświatowe i w ogóle cały system oświaty, jakkolwiek dostrzega bardzo znaczący udział samorządu w edukacji, w jej części administracyjnej, to w ogóle nie dostrzega i nie dopuszcza udziału samorządów w kształtowaniu treści, jakie są przekazywane. To jest pozostawione innym organom - powiedział rzecznik praw dziecka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Mikołaj Pawlak (rzecznik praw dziecka)

Data emisji: 07.03.2019

Godzina emisji: 12.13

msze, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik Praw Dziecka zwróci się do prezydenta Warszawy ws. deklaracji LGBT

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 21:09
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zapowiedział we wtorek, że zwróci się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o wyjaśnienia w sprawie deklaracji, dotyczącej wprowadzenia tematów LGBT do edukacji szkolnej. - Będę pytał pana prezydenta o to, jakie dobro widzi w takich poglądach - powiedział Mikołaj Pawlak.
rozwiń zwiń