Poseł Kukiz'15: planowany strajk nauczycieli jest rodzajem szantażu, ale koniecznym

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 12:48
- Planowany strajk można nazwać rodzajem szantażu, który - w tych okolicznościach - jest koniecznością - mówił w audycji "W samo południe" Józef Brynkus, poseł Kukiz'15.
Audio
  • Józef Brynkus o planowanym strajku nauczycieli (Jedynka/W samo południe)
Józef Brynkus, poseł ruchu Kukiz15
Józef Brynkus, poseł ruchu Kukiz'15Foto: http://poselbrynkus.pl

Nauczyciele w całej Polsce zapowiadają strajk na 8 kwietnia, czyli kilka dni przed egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty. Nauczyciele domagają się podwyżki w wysokości 1000 złotych do wynagrodzenia podstawowego. 

O planowanych protestach mówił w audycji "W samo południe" Józef Brynkus, poseł Kukiz'15. - Planowany strajk można nazwać rodzajem szantażu, który - w tych okolicznościach - jest koniecznością. Nauczyciele muszą zastosować narzędzie, jakie zwróci na nich uwagę, a władza będzie zdolna do rzetelnych rozmów z nimi - stwierdził polityk. 

Józef Brynkus uznał również, że strajk jest narzędziem politycznym, ale dodał równocześnie, że do strajku przystępuje również "Solidarność" nauczycielska, "którą trudno posądzić o to, że stoi po tej samej stronie, co Związek Nauczycielstwa Polskiego". - Jestem bardzo krytyczny jeśli chodzi o ZNP, który przybrał centrowo-lewicowe barwy polityczne - kontynuował poseł Kukiz'15. 

Więcej o strajku nauczycieli w nagraniu audycji.

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Józef Brynkus (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 12.20

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk nauczycieli. "Czeka nas bardzo brutalna gra na emocjach"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:00
- W strajku nauczycieli nie chodzi o nic innego, jak tylko o kasę. Cały postulat tego strajku to "dajcie teraz tysiąc złotych". Oni nie protestują po to, żeby zreformować system edukacji – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy". O planowanym proteście w "Debacie Poranka" rozmawiali także: Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń