X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł Kukiz'15: planowany strajk nauczycieli jest rodzajem szantażu, ale koniecznym

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 12:48
- Planowany strajk można nazwać rodzajem szantażu, który - w tych okolicznościach - jest koniecznością - mówił w audycji "W samo południe" Józef Brynkus, poseł Kukiz'15.
Audio
  • Józef Brynkus o planowanym strajku nauczycieli (Jedynka/W samo południe)
Józef Brynkus, poseł ruchu Kukiz15
Józef Brynkus, poseł ruchu Kukiz'15Foto: http://poselbrynkus.pl

Nauczyciele w całej Polsce zapowiadają strajk na 8 kwietnia, czyli kilka dni przed egzaminami gimnazjalnymi i ósmoklasisty. Nauczyciele domagają się podwyżki w wysokości 1000 złotych do wynagrodzenia podstawowego. 

O planowanych protestach mówił w audycji "W samo południe" Józef Brynkus, poseł Kukiz'15. - Planowany strajk można nazwać rodzajem szantażu, który - w tych okolicznościach - jest koniecznością. Nauczyciele muszą zastosować narzędzie, jakie zwróci na nich uwagę, a władza będzie zdolna do rzetelnych rozmów z nimi - stwierdził polityk. 

Józef Brynkus uznał również, że strajk jest narzędziem politycznym, ale dodał równocześnie, że do strajku przystępuje również "Solidarność" nauczycielska, "którą trudno posądzić o to, że stoi po tej samej stronie, co Związek Nauczycielstwa Polskiego". - Jestem bardzo krytyczny jeśli chodzi o ZNP, który przybrał centrowo-lewicowe barwy polityczne - kontynuował poseł Kukiz'15. 

Więcej o strajku nauczycieli w nagraniu audycji.

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Józef Brynkus (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 12.20

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk nauczycieli. "Czeka nas bardzo brutalna gra na emocjach"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:00
- W strajku nauczycieli nie chodzi o nic innego, jak tylko o kasę. Cały postulat tego strajku to "dajcie teraz tysiąc złotych". Oni nie protestują po to, żeby zreformować system edukacji – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy". O planowanym proteście w "Debacie Poranka" rozmawiali także: Jarema Piekutowski z "Nowej Konfederacji" i Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń