X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiceminister: nie wiemy, kiedy salmonella pojawiła się w mięsie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:34
Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa, wyjaśnił, że w mięsie wołowym salmonella może pojawić się tylko i wyłącznie w tzw. procesie przetwórczym. - Nie jesteśmy w stanie ustalić, w którym momencie ta bakteria pojawiła się w partii mięsa, która trafiła na rynek czeski - mówił gość radiowej Jedynki.
Audio
  • Wiceminister rolnictwa tłumaczył, że nie można jednoznacznie stwierdzić, kiedy w wołowinie z Polski pojawiła się salmonella (W samo południe/Jedynka)
Rafał Romanowski
Rafał RomanowskiFoto: Jedynka

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski próbuje przekonać UE, ale przede wszystkim Czechów do tego, że wołowina z Polski jest bezpieczna. Polityk mówił również o "planie naprawczym".

Rafał Romanowski zauważył, że niewspółmierne kontrole, które są prowadzone przez Czechów od kilku tygodni, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. - My eksportujemy polską żywność do ponad 70 krajów. W skali trzech lat eksport tej żywności wzrósł o 6 mld euro. Osiągnęliśmy 30 mld euro w roku 2018. Jesteśmy więc potężnym graczem na tym rynku rolno-spożywczym i nasza żywność jest bardzo dobrze odbierana nie tylko na rynkach europejskich, ale również na rynkach światowych - zaznaczył wiceminister.

Nawiązując do wołowiny skażonej salmonellą, wiceminister podkreślił, że nie można wyraźnie powiedzieć, że stało się to w polskiej ubojni, w trakcie transportu, czy też już w Republice Czeskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Rafał Romanowski (wiceminister rolnictwa)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 12.18

dcz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski chce wprowadzić zmiany w ustawie weterynaryjnej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 19:27
Minister rolnictwa poinformował, że planuje wprowadzić zmiany w ustawie weterynaryjnej dotyczące systemu kontroli w polskich ubojniach. Mają one uniemożliwić sprzedaż mięsa pochodzącego od chorych zwierząt. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijni inspektorzy zakończyli audyt w polskich ubojniach i inspektoratach weterynarii

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 14:58
Unijni inspektorzy zakończyli już audyt w polskich ubojniach i inspektoratach weterynarii - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Z informacji, do których dotarło Polskie Radio wynika, że przedstawiciele Komisji Europejskiej kontrolowali zakłady i inspektoraty w województwie mazowieckim - między innymi w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie. Protokół z unijnej kontroli Polska ma otrzymać w ciągu 10 dni. 
rozwiń zwiń