X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł Nowoczesnej: jesteśmy za tym, aby nauczyciele godnie zarabiali

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 13:45
- Jeżeli w ostatnim czasie znajdują się pieniądze, 45 mld zł, których nie było wcześniej w budżecie, to trudno się dziwić, że nauczyciele, którzy czekali tak długo na podwyżki, pytają: "Co z nami?" - mówił na antenie radiowej Jedynki Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej. 
Audio
  • Paweł Pudłowski mówił o zbliżającym się strajku nauczycieli (W samo południe/Jedynka)
Paweł Pudłowski
Paweł PudłowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Losy strajku nauczycieli są już przesądzone. Tak twierdzi prezes ZNP Sławomir Broniarz, który powiedział, że 90 proc. nauczycieli biorących udział w referendum opowiedziało się za strajkiem. Z kolei Ministerstwo Edukacji Narodowej podaje: "W 52 proc. szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych nie przeprowadzono referendów strajkowych. Większość placówek będzie pracowała bez problemów".

- Wszyscy jesteśmy po tej samej stronie. Jesteśmy za tym, aby nauczyciele godnie zarabiali i dobrze uczyli. Żeby to się zdarzyło, kibicuję dzisiejszym rozmowom. Trzy centrale związkowe, które uczestniczą już w tym proteście, jak widać z ogromnym poparciem nauczycieli, pokazują, że problem jest bardzo poważny. O czym, zresztą, jako Nowoczesna mówimy od dawna - przyznał gość Jedynki.

- Trzeba znaleźć nauczycielom, szczególnie tym najmniej zarabiającym, godziwe warunki trwania. Jeżeli w ostatnim czasie znajdują się pieniądze, 45 mld zł, których nie było wcześniej w budżecie, to trudno się dziwić, że nauczyciele, którzy czekali tak długo na podwyżki, pytają: "Co z nami?" - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Paweł Pudłowski (Nowoczesna)

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 12.19

dcz/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sławomir Broniarz: jeśli dojdziemy do porozumienia, czas na egzamin może się znaleźć w maju, czerwcu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:16
- Przedstawiciel rządu powinien zadeklarować rozwiązanie problemu także w aspekcie finansowym, a nie tylko poprzez próbę łagodzenia napięcia - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, odnosząc się do zapowiadanego strajku w oświacie.
rozwiń zwiń