X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strajk nauczycieli. Rzecznik "Solidarności": my dzieci na zakładników brać nie będziemy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:29
- "Solidarność " jako całość prowadzi własną akcję, własne działania, i mógłbym spiąć to jednym zdaniem - my dzieci na zakładników brać nie będziemy. Chcemy załatwiać te sprawy między dorosłymi  - mówił na antenie radiowej Jedynki Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności". 
Audio
  • Marek Lewandowski o sytuacji w oświacie (Jedynka/W samo południe)
Protestujący: Monika Ćwiklińska, Piotr Pakosz i Ewa Sroka w rozmowie z dziennikarzami. Okupujący małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie nauczyciele rozpoczęli 25 bm. głodówkę
Protestujący: Monika Ćwiklińska, Piotr Pakosz i Ewa Sroka w rozmowie z dziennikarzami. Okupujący małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie nauczyciele rozpoczęli 25 bm. głodówkęFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W Krakowie trwa strajk głodowy zorganizowany przez Solidarność Oświatową. Na 8 kwietnia planowany jest strajk generalny nauczycieli zainicjowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. 

- Nie ma czegoś takiego jak strajk ZNP. Jest kilkanaście tysięcy strajków w poszczególnych szkołach, dlatego że w polskim prawie nie można prowadzić sporu zbiorowego i strajku wobec rządu i innych podmiotów, tylko wobec swojego bezpośredniego przełożonego, czyli tutaj dyrektora szkoły. W tym kontekście każdy członek "Solidarności" ma suwerenne prawo do podejmowania decyzji - zaznaczył Marek Lewandowski. - Centrali "Solidarności" nic do tego - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Marek Lewandowski (rzecznik prasowy "Solidarności")

Data emisji: 26.03.2019

Godzina emisji: 12.19

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Dworczyk: spełniamy oczekiwania różnych grup zawodowych, ale w sposób sprawiedliwy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 08:25
- W moim przekonaniu teraz w budżecie na taką podwyżkę pieniędzy nie ma - tak do postulatu zwiększenia wynagrodzenia o tysiąc złotych nauczycielom w audycji "Sygnały dnia" odniósł się Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Ale rozumiemy tę sytuację i mówimy o wzroście wynagrodzeń w danej perspektywie czasowej - dodał.
rozwiń zwiń