Karol Karski o dyrektywie PE ws. praw autorskich: informacja stanie się droga

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:06
- Dyrektywa o prawie autorskim - przyjęta ostatnio przez PE - daje wiele możliwości ogromnym korporacjom medialnym. Natomiast niekorzystna jest dla mniejszych ośrodków. Informacja stanie się droga - mówił w audycji "W samo południe" Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Karol Karski o dyrektywie PE dotyczącej prawa autorskiego (Jedynka/W samo południe)
Karol Karski w studiu radiowej Jedynki
Karol Karski w studiu radiowej JedynkiFoto: Polskie Radio

Parlament Europejski w Strasburgu poparł unijną dyrektywę o prawach autorskich. W nadchodzących tygodniach państwa członkowskie będą musiały zatwierdzić decyzję PE. Dla wielu polityków inicjatywa to krok w stronę ocenzurowania internetu.

Do tej sprawy odniósł się w radiowej Jedynce Karol Karski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. - Dyrektywa o prawie autorskim daje wiele możliwości ogromnym korporacjom medialnym. Natomiast niekorzystna jest dla mniejszych ośrodków. Informacja stanie się droga. Wcześniej była co do zasady darmowa. Teraz większe koncerny medialne będą zarabiać na tych mniejszych - ocenił Karski.

Polityk wskazał również na drugi negatywny element wspomnianej dyrektywy. - Wynika z niej bowiem, że posiadacze portali internetowych będą musieli wstępnie sprawdzać, czy wszystkie treści są zgodne z prawem autorskim i prawami pokrewnymi. Wiąże się to z koniecznością zatrudnienia nowych pracowników, którzy będą się tym zajmować. Wiele informacji może być cenzurowanych - komentował europoseł. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Karol Karski (europoseł PiS)

Data emisji: 29.03.2019

Godzina emisji: 12.15

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tak się wprowadza cenzurę internetu tylnymi drzwiami". Internauci o ACTA2

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 15:38
Parlament Europejski w Strasburgu poparł we wtorek unijną dyrektywę o prawach autorskich. Przegłosowane zostały m.in. kontrowersyjne artykuły 11 i 13, które znajdują się w dyrektywie. Dla wielu polityków i internautów inicjatywa to krok w stronę ocenzurowania internetu.
rozwiń zwiń