X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Czabański: media publiczne wypełniają to, czego obywatele powinni od nich oczekiwać

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 12:55
- My się kierujemy dobrem całego społeczeństwa w tym sensie, że społeczeństwo musi mieć media, które nie są zależne od jednej grupy politycznej - powiedział na antenie Jedynki Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych mówił o roli mediów publicznych.
Audio
  • Krzysztof Czabański: media publiczne spełniają swoją rolę (W samo południe/Jedynka)

W mediach pojawiły się informacje, że Platforma Obywatelska pracuje nad likwidacją TVP, Polskiego Radia i ich ośrodków regionalnych. Według Krzysztofa Czabańskiego "media publiczne spełniają swoją rolę". - Wypełniają to, czego obywatele powinni od nich oczekiwać. I są w związku z tym solą w oku - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Krzysztof Czabański uważa, że "środowiska, które teraz szykują program likwidacji mediów publicznych, właściwie od zawsze miały taki program". - Oni tego nie ukrywali. Jeszcze jak ci politycy działali pod nazwą Kongresu Liberalno-Demokratycznego, mówili, że media publiczne to przeżytek, że trzeba sprywatyzować to, co się może utrzymać na rynku, a resztę zlikwidować i wystarczą media komercyjne - powiedział.

- To, co w tej chwili bardzo zapewne opozycję niepokoi, i stąd te pomysły likwidacji mediów publicznych, to jest fakt, że te media po raz pierwszy od wielu lat i w ubiegłym roku, i w tym roku dostały bardzo poważne zasilenie z pieniędzy tytułem rekompensat za utracone wpływy z abonamentu - mówił Krzysztof Czabański na antenie Jedynki. - Pieniądze przyszły do mediów publicznych, wzmacniają je i od strony kadrowej, i od strony technologicznej - dodał.

- Dzięki mediom publicznym każdy z nas może wysłuchać wiadomości pokazywanych z różnych stron, różnych wiadomości, które normalnie nie przebiłyby się na rynku medialnym. (...) To jest wartością samą w sobie, nie do przecenienia. Tylko wtedy każdy z nas może wyrobić sobie zdanie na temat rządu, jego polityki czy propozycji opozycji - mówił przewodniczący Rady Mediów Narodowych na antenie Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 12.15

msze/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: trzynasta emerytura to podzielenie się wzrostem gospodarczym, który przeżywamy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 15:34
- Trzynasta emerytura nie jest żadną jałmużną, ale podzieleniem się wzrostem gospodarczym, który przeżywamy - powiedział w sobotę w Grudziądzu szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że ci, którzy nazywają ten projekt ochłapem, nie widzieli chyba nigdy "paska emerytury".
rozwiń zwiń