Współpracownik Lecha Kaczyńskiego: dziś brakuje takich polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 13:24
– Lech Kaczyński był na tyle unikalnym politykiem, że wiedział bardzo dobrze, co robi i jakie są konsekwencje tych czynów. Dzisiaj wśród polityków brakuje takiego odczucia, że ich działania mogą mieć dalekosiężne znaczenie – mówił w Jedynce były współpracownik śp. Prezydenta, Marcin Roszkowski.
Audio
  • Marcin Roszkowski wspomina Lecha Kaczyńskiego (W samo południe/Jedynka)
Marcin Roszkowski
Marcin RoszkowskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

 10 kwietnia to data trudna dla wszystkich, którzy pracowali z Lechem Kaczyńskim. Była to osoba niezwykle ciepła i wrażliwa. Szanował swoich współpracowników, wiedział, jaką mają sytuację rodzinną – wspominał Marcin Roszkowski. Mówił również, że Lech Kaczyński miał bardzo szczególną relację ze swoją żoną Marią  można było odnieść wrażenie, że jest dla niego najważniejsza.

Gość Jedynki wspominał, że nie doceniano czasem działań Lecha Kaczyńskiego, m.in. w Gruzji. Współpracował z nim m.in. przy budowie Muzeum Powstania Warszawskiego.  Miał taką wrażliwość, że pewne rzeczy należy zrobić, bo są sprawiedliwe, bo tak należy, bo pewne opowieści powinny wybrzmieć – wspominał Marcin Roszkowski.

Zgodził się z określeniem jednego z oponentów politycznych Lecha Kaczyńskiego, Jacka Żakowskiego, który powiedział, że były prezydent w każdym widział człowieka.

Więcej w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Marcin Roszkowski (współpracownik śp. Lecha Kaczyńskiego)

Data emisji: 10.04.2019

Godzina emisji: 12.15

agkm/abi

Czytaj także

Gruziński ekspert: Europa powinna podzielać odwagę Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 12:00
- W Tbilisi Lech Kaczyński pokazał Europejczykom, jak ważna jest odwaga, by w istotnym momencie być liderem, działać, poprowadzić innych. Nikt nie może zaprzeczyć, że Europejczycy powinni rozumieć i podzielać tę jego odwagę. To bardzo ważny wkład Lecha Kaczyńskiego w dziedzictwo Polski, Europy - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Kakha Gogolaszwili, gruziński analityk. Podkreśla duży wkład byłego prezydenta w drogę Gruzji ku Zachodowi i Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń