X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister Jerzy Kwieciński: przyciągamy inwestycje z nowymi technologiami

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 13:06
- Wiele krajów zazdrości nam inwestycji zagranicznych. Zazdroszczą nam nie tylko ich poziomu, ale przede wszystkim jakości - powiedział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Jak stwierdził, skończyliśmy z takim podejściem do inwestycji jak 10-15 lat temu, gdy de facto dochodziło do sprzedaży przedsiębiorstw.
Audio
  • Minister Jerzy Kwieciński o inwestycjach zagranicznych i rozwoju (Jedynka/W samo południe)
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: W.Kusiński/PR

- W tej chwili zachęcamy inwestorów, których celem jest budowa nowych zakładów, fabryk. W terminologii międzynarodowej określa się to mianem "greenfield investment" - mówił w Jedynce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

- Chodzi przy tym o wysoko zaawansowane technologie, których w Polsce nie mamy - zaznaczył gość Jedynki. Mamy dobrą współpracę z Niemcami w tym zakresie - mówił minister. Zaznaczył, że Mercedes swoje dwie flagowe inwestycje lokuje obecnie w Polsce - a chodzi o silniki i baterie w Jaworze na Dolnym Śląsku. Jeśli te inwestycje okażą się udane, a wszystko na to wskazuje, będą kolejne. Minister zauważył, że inwestycje w Jaworze to tworzenie miejsc pracy nie w wielkim mieście, ale tam, gdzie one są potrzebne, co wpisuje się w troskę o zrównoważony rozwój kraju.

Minister zauważył także, że inne państwa zazdroszczą nam tempa rozwoju. Jak mówił, w ostatnim kwartale zeszłego roku zanotowano wzrost w strefie euro 1,1 proc., a w Polsce 4,9.

W audycji mowa była także o wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych. Minister mówił, że bardzo dobre relacje polityczne przekładają się na współpracę gospodarczą. W ciągu ostatnich dwóch lat widać zwiększenie wymiany handlowej. Wymiana z USA rośnie teraz o 1/4 rok do roku, trzy-cztery razy szybciej niż z innymi krajami. Polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi najwięcej projektów z USA (48), kolejnym krajem są Niemcy (23).

Inne tematy poruszone w audycji to projekt Mieszkanie+ i indywidualne konta emerytalne oraz giełda.

Więcej w nagraniu audycji.

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 12.15

agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE bardzo dobrze ocenia polską gospodarkę. Ma rekomendacje, by było jeszcze lepiej

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 23:59
Coroczny raport w ramach Semestru Europejskiego zawiera bardzo pozytywną ocenę polskiej gospodarki. Przedstawiło go w Warszawie trzech dyrektorów generalnych KE. Aneks D do raportu zawiera ważne zalecenia w kontekście polityki spójności. – Określa priorytety inwestycyjne dla naszego kraju, tak jak postrzega je KE – mówił na konferencji prasowej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. To ważne, bo trwają prace nad wieloletnim budżetem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rozwoju: przed nami trudne negocjacje ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 15:30
- Prace techniczne w sprawie wieloletniego budżetu mają szansę zakończyć się w czerwcu. W październiku mogą zapaść kluczowe decyzje w Radzie Europejskiej – zapewne już przy nowym Parlamencie Europejskim i przy nowej komisji – mówił minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński, pytany przez portal PolskieRadio24.pl o harmonogram prac ws. wieloletniego budżetu UE.
rozwiń zwiń