Bogdan Rzońca (PiS): "lex Uber" zrówna szanse wszystkich przewoźników

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 12:45
- Nie jest to ustawa genialna dla każdego z przewoźników, ale ona zrównuje w szansach wszystkich tych, którzy operują na rynku przewozów osobowych - powiedział na antenie Jedynki Bogdan Rzońca (PiS). Nowelizacja prawa o transporcie drogowym, znana jako "lex Uber", ma być kompromisowym rozwiązaniem dla taksówkarzy i użytkowników mobilnych aplikacji takich jak Uber czy Bolt.
Audio
  • Bogdan Rzońca (PiS): "lex Uber" dopuszcza wszystkich operatorów na równych prawach (W samo południe/Jedynka)
Bogdan Rzońca
Bogdan RzońcaFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Sejmowe komisje odesłały do drugiego czytania rządowy projekt nowelizacji prawa o transporcie drogowym. Przepisy zwane popularnie "lex Uber" upraszczają licencje taksówkarskie, ale pozwalają też działać kierowcom pracującym za pośrednictwem popularnych aplikacji.

- Chcemy zrównać na rynku wszystkich przewoźników, wszystkich przedsiębiorców, którzy mają taksówki i świadczą takie usługi - powiedział Bogdan Rzońca. - Tu chodzi o zrównanie konkurencji, bo z jednej strony jako władza publiczna musimy widzieć tych, którzy korzystają i chcieliby płacić jak najmniej za przewóz taksówką oraz tych, którzy mają te firmy i chcieliby jak najwięcej zarabiać - dodał.

W opinii posła PiS, równa konkurencja na rynku przejazdów "musi dziać się w opisanym prawnie polu". - Nie może być oszustw, nie może być fałszywych taksometrów, ani osób, które prowadzą działalność gospodarczą i nie płacą podatku - powiedział na antenie Jedynki.

- Ta ustawa dopuszcza wszystkich operatorów na równych prawach - podkreślił Bogdan Rzońca. - Zarówno prywatni przedsiębiorcy, którzy korzystają z aplikacji (...), jak i ci, którzy w sposób tradycyjny kasują klientów, muszą to robić w sposób odpowiedzialny, zgodny z prawem i przy opłacaniu podatków - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Bogdan Rzońca (poseł PiS)

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 12.15

msze, IAR

Czytaj także

Uber próbuje się wybielić i wdraża w Polsce pionierski pakiet rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 07:10
Uber posypuje głowę popiołem i wdraża w Polsce pionierski pakiet rozwiązań dla kierowców, które - jak twierdzą w koncernie - pozwolą odzyskać utracone zaufanie. Ale na to może być już za późno - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń