X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogdan Rzońca (PiS): "lex Uber" zrówna szanse wszystkich przewoźników

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 12:45
- Nie jest to ustawa genialna dla każdego z przewoźników, ale ona zrównuje w szansach wszystkich tych, którzy operują na rynku przewozów osobowych - powiedział na antenie Jedynki Bogdan Rzońca (PiS). Nowelizacja prawa o transporcie drogowym, znana jako "lex Uber", ma być kompromisowym rozwiązaniem dla taksówkarzy i użytkowników mobilnych aplikacji takich jak Uber czy Bolt.
Audio
  • Bogdan Rzońca (PiS): "lex Uber" dopuszcza wszystkich operatorów na równych prawach (W samo południe/Jedynka)
Bogdan Rzońca
Bogdan RzońcaFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

Sejmowe komisje odesłały do drugiego czytania rządowy projekt nowelizacji prawa o transporcie drogowym. Przepisy zwane popularnie "lex Uber" upraszczają licencje taksówkarskie, ale pozwalają też działać kierowcom pracującym za pośrednictwem popularnych aplikacji.

- Chcemy zrównać na rynku wszystkich przewoźników, wszystkich przedsiębiorców, którzy mają taksówki i świadczą takie usługi - powiedział Bogdan Rzońca. - Tu chodzi o zrównanie konkurencji, bo z jednej strony jako władza publiczna musimy widzieć tych, którzy korzystają i chcieliby płacić jak najmniej za przewóz taksówką oraz tych, którzy mają te firmy i chcieliby jak najwięcej zarabiać - dodał.

W opinii posła PiS, równa konkurencja na rynku przejazdów "musi dziać się w opisanym prawnie polu". - Nie może być oszustw, nie może być fałszywych taksometrów, ani osób, które prowadzą działalność gospodarczą i nie płacą podatku - powiedział na antenie Jedynki.

- Ta ustawa dopuszcza wszystkich operatorów na równych prawach - podkreślił Bogdan Rzońca. - Zarówno prywatni przedsiębiorcy, którzy korzystają z aplikacji (...), jak i ci, którzy w sposób tradycyjny kasują klientów, muszą to robić w sposób odpowiedzialny, zgodny z prawem i przy opłacaniu podatków - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Bogdan Rzońca (poseł PiS)

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 12.15

msze, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uber próbuje się wybielić i wdraża w Polsce pionierski pakiet rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 07:10
Uber posypuje głowę popiołem i wdraża w Polsce pionierski pakiet rozwiązań dla kierowców, które - jak twierdzą w koncernie - pozwolą odzyskać utracone zaufanie. Ale na to może być już za późno - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń