Wojciech Starzyński: dopiero rozpoczynamy debatę o systemie oświaty

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 12:48
- Dopiero rozpoczynamy debatę dotyczącą systemu oświaty. Dzięki protestom nauczycieli wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważną sprawą jest edukacja - mówił w audycji "W samo południe" Wojciech Starzyński z Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.
Audio
  • Wojciech Starzyński o okrągłym stole ws. edukacji (W samo południe/Jedynka)
Druga tura debaty przy okrągłym stole
Druga tura debaty przy okrągłym stole Foto: PAP/Tomasz Gzell

Ruszyła druga tura rozmów prowadzonych w ramach okrągłego stołu edukacyjnego. Wtorkowe spotkanie zorganizowano w formule pięciu tematycznych podstolików, przy których zasiadło ok. 100 osób.

O rozmowach ws. sytuacji w oświacie mówił w audycji "W samo południe" Wojciech Starzyński z Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. - Te rozmowy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczestników okrągłego stołu. Ja akurat biorę udział w obradach dotyczących miejsca i roli rodziców w polskim systemie edukacji - tłumaczył Starzyński.

Według niego rodzice chcą być nie tylko beneficjentami w systemie oświaty, ale również jego twórcami. - Rodzice mają pełne kompetencje do tego, aby się wypowiadać na temat edukacji - mówił. 

Członek Narodowej Rady Rozwoju dodał też, że 10 maja odbędzie się kolejne posiedzenie plenarne okrągłego stołu, na którym zostaną podsumowane rozmowy w podstolikach. - To jednak nie będzie zakończenie debaty o oświacie. Dzięki protestom wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważną sprawą jest edukacja - kontynuował. 

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Wojciech Starzyński (Narodowa Rada Rozwoju przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej, Fundacja "Rodzice Szkole")

Data emisji: 30.04.2019

Godzina emisji: 12.15

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak