Paweł Pudłowski: Nowoczesna jest za legalizacją związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:14
- Jako Nowoczesna jesteśmy za tym, żeby zalegalizować związki partnerskie, w tym homoseksualne. Uważamy, że jest to ważne - powiedział w audycji "W samo południe" Paweł Pudłowski, poseł Nowoczesnej i kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu.
Audio
  • Paweł Pudłowski: jako Nowoczesna uważamy, ze związki partnerskie zasługują na legalizację (W samo południe/Jedynka)
Paweł Pudłowski
Paweł PudłowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Parlamentarzysta PO Rafał Grupiński w sobotę podczas marszu Koalicji Europejskiej odpowiadając jednemu z przechodniów na pytanie o działania ws. związków partnerskich przyznał, że "będziemy na pewno działać w tej sprawie progresywnie, ale po dwudziestym którymś października". - Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania. Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo - powiedział Rafał Grupiński, co zostało zarejestrowane na nagraniu, które obiegło internet.

- Trudno komentować słowa pana Grupińskiego. Myślę, że najlepiej jego o to spytać - powiedział w audycji "W samo południe" Paweł Pudłowski, który również uczestniczył w marszu.

Gość odniósł się do działań ws. związków partnerskich podkreślając, że "mówimy wszystko bardzo jasno". - Jako Nowoczesna złożyliśmy projekt ustawy o związkach partnerskich. Jesteśmy za tym, żeby je zalegalizować, w tym homoseksualne. Uważamy, że jest to ważne - podkreślił.

Paweł Pudłowski nie powiedział, czy jako członek Nowoczesnej w przyszłości zagłosuje za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. - Nie wiem, co będzie w przyszłości. Teraz uważamy, że związki partnerskie zasługują na to, by je zalegalizować. Po to, by osoby żyjące w parach homoseksualnych miały możliwość np. dziedziczenia i nie napotykały na problemy oraz dodatkowe formalności, które trzeba spełniać - powiedział poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Paweł Pudłowski (Nowoczesna)

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 12.16

bb/kh

Czytaj także

Marek Sawicki: nie ma w Polsce miejsca dla związków partnerskich

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 16:06
- Zdecydowanie co najmniej 90 proc. członków, i władz PSL mówi jasno: "nie" wyprowadzaniu ze szkół religii, "nie" walce z kościołem, "nie" związkom partnerskim, "nie" małżeństwom homoseksualnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł PSL.
rozwiń zwiń