X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal "Dwa Teatry". "To magiczne spotkanie ze sztuką i wielkie święto"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 15:01
- Na festiwalu mamy szansę doświadczyć całej masy zróżnicowanych stylistycznie i treściowo słuchowisk - mówi jeden z jurorów "Dwóch Teatrów" w Sopocie, kompozytor Maciej Małecki. Co o wydarzeniu sądzą jego stali bywalcy? - sprawdziła Dorota Kołodziejczyk.
Audio
Plakat tegorocznej odsłony Dwóch Teatrów
Plakat tegorocznej odsłony "Dwóch Teatrów"Foto: mat. promocyjne

W Sopocie trwa 19. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Prezentowane są na nim słuchowiska i spektakle telewizyjne, które można podziwiać od rana do późnego wieczora. Dorota Kołodziejczyk zajrzała do trzech sal kinowych, w których odbywa się sopocka impreza. 

Dzisiejsze prezentacje rozpoczęło słuchowisko "Zemsta - powrót na Zamek" Radia Rzeszów z udziałem m.in polskiego aktora Jerzego Treli. Ponadto można było usłyszeć fragment "Elektry" słynnego, greckiego tragika Sofoklesa. Premiera sztuki była prezentowana w programie pierwszym Polskiego Radia.

Aktor Andrzej Mastalerz podkreślił, że Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2019" stwarza przestrzeń, w której ludzie zaangażowani w środowisko aktorskie mają "swoje pięć minut", aby móc ze sobą swobodnie porozmawiać. Jedna z uczestniczek dodała, że wydarzenie jest dla niej magicznym spotkaniem ze sztuką i tym samym - wielkim świętem.

Kompozytor Maciej Małecki, który zasiada w jury imprezy, stwierdził, że festiwal daje możliwość doświadczenia całej masy zróżnicowanych stylistycznie i treściowo słuchowisk.

Werdykt festiwalowego jury zapadnie w poniedziałkowy wieczór. Wtedy także poznamy laureata nagrody publiczności.

***

W audycji także o odbywającym się na warszawskich Bielanach Pikniku Olimpijskim, sytuacji powodziowej w Polsce, zamordowanym rotmistrzu Witoldzie Pileckim, o Gruzji, która chce być pełnoprawnym członkiem UE, o Indiach i ich uzyskanym pięcioletnim mandacie oraz o coraz częstszym zatrudnianiu kobiet w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Maciej Małecki (kompozytor), Andrzej Mastalerz (aktor)

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 12.09

K.A

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komentarz dnia: matury, prezydent w USA i tęczowa Madonna

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 16:20
O maturach w cieniu ostrzeżeń o zamachach bombowych, zapowiadanej wizycie prezydenta Andrzej Dudy w Stanach Zjednoczonych oraz wrzawie wokół tęczowej Madonny dyskutowali Dawid Wildstein (Telewizja Polska) i Marcin Makowski ("Do Rzeczy", Wirtualna Polska)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Halicki: Parlament Europejski powinien być organem wiodącym

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 13:35
- To tam powinny się decydować kierunki działań. Parlamentarzyści europejscy powinni mieć więcej uprawnień - mówił w audycji "W samo południe" Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do PE, które już 26 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: reprywatyzacja i Komisja ds. VAT

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:41
O kwesti odszkodowań za mienie przejęte po 2 wojnie światowej, reprywatyzacji oraz zeznaniach byłej wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch przed Komisją VAT-owską dyskutowali Marcin Makowski ("DoRzeczy", Wirtualna Polska) i Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń